O-závody o víkendu

6.11.2022 Petr Klimpl

O-závody o víkendu

V závěru prvního týdne v listopadu proběhla dvě oblastní mistrovství v nočním OB a jeden oblastní žebříček.

Necelá stovka závodníků se postavila v pátek večer na start Mistrovství Pražské a Středočeské oblasti v nočním OB, které uspořádal Sportovní klub Praga s centrem nedaleko parkoviště Břežanské údolí. Běželo se ve smíšeném lese s převážně dobrou průběžností; šlo o náhorní plošinu lemovanou hlubokými údolími s prudkými svahy, kde byla středně hustá síť komunikací. Tratě na mapě Keltské hradiště (hlavní kartograf Petr Uher) postavil Martin Šimša. V ženách byla nejlepší Švédka Erica Edman (ZBM), která o dvě minuty porazila Martinu Bochenkovou (DKP), třetí Barbora Baldrianová (VSP) měla ztrátu přes šest minut. V mužích s náskokem vyhrál Jan Mrázek (SJC), druhý Vilém Štrait (VSP) měl ztrátu pět minut a třetí Nahaniel Matouš Petrilák (DOR) minut šest.

Závěrečný závod letošního Východočeského poháru uspořádal v sobotu K.O.B. Choceň. Centrem závodu, v kterém startovalo hodně přes 800 závodníků, byla louka v Chocni-Podhradí. Krátká trať se běžela v kopcovitém terénu plném větších i menších údolí a rýh, kde byl dobře průběžný smíšený les kombinovaný s porostovými detaily všech typů průběžnosti resp. prodírání, byla tam hustá síť komunikací. Stavitel tratí Tomáš Křivda měl k dispozici mapu Velká Veranda (hlavní kartograf Jan Sháněl). V ženách vyhrála Adéla Vandasová (PHK) s náskokem téměř tří minut před druhou Janou Peterovou (LPU) a třetí Nikolou Zlámalovou (SJC). Závod mužů ovládli závodníci LPU, kteří obsadili prvních pět míst. Vyhrál Ondřej Macek o 40 sekund před Petrem Zvěřinou, třetí Jonáš Fencl měl ztrátu jedné minuty.

Mistrovství oblasti Vysočina a Jihočeské oblasti v nočním OB připravil na sobotu večer Orientační klub Střelka. Více jak stovka závodníků se sešla na hřišti v Táboře - Smyslově. Mapu Hutecký les připravil Tomáš Doležel, který i postavil tratě ve středoevropském terénu, kde bylo mírné zvlnění ve východní části mapy (údolí s prostorovými detaily). Byla tam hustá síť komunikací; les byl porostově velmi rozmanitý, v západní části pak převážně velmi dobře průběžný, místy i hůře průběžný les s množstvím vodotečí. V ženách byla jasně nejlepší Zita Plachá (STA), druhé a třetí místo obsadily Nela Plachá (SJH) a Nely Polanská (PZR). V mužích byl první Marek Prášil (SJI), jen o minutu pomalejší byl druhý Michal Nouza (SJH), třetí Petr Nouza (SJH) měl odstup větší.

Výsledky jsou v IS ORIS.


« zpět