O víkendu Pěkné prázdniny

19.8.2015 Petr Klimpl

O víkendu Pěkné prázdniny

O víkendu proběhne již 24. ročník dvoudenních tříetapových závodů Pěkné prázdniny v Českém ráji 2015, které připravuje OOB TJ Turnov v Kacanovech v Českém ráji.

V sobotu se běží dvě etapy. Dopoledne krátká trať, která se poběží ve skalnatých údolích a hřbetech na západ od osady Radeč. Odpoledne je sprint, který se běží v lese a ve skalách v oblasti kolem Kopicova statku a skalních hřbetů nad Jezírky, kde je extrémně členitý skalnatý terén, přesto by měly být dodrženy základní atributy sprintu - rychlé pasáže a volby postupu. Nedělní klasická trať bude v prostoru okolo osady Radeč, kde závodníky čekají různě hluboké údolí a údolíčka lemovaná skalkami, hluboké rokle a prudké svahy se skalami.

Na startu je 1200 závodníků. V ženách patří k favoritkám Simona Karochová, Kristýna Kolínová, Dominika Plochová a Barbora Baldriánová. Mužská elita má favoritů více, běží i dva naši reprezentanti na nedávném MS Jan Petržela a Miloš Nykodým, jim by měli konkurovat z českých závodníků především Marek Minář, David Procházka či Matouš Fürst a Rus Alexander Minakov či Maďar Csaba Gösswein.

Podrobnosti o závodě najdete zde.

 

Článek byl napsán s využitím stránky "Jak to vidí Béďa".


« zpět