Moravská béčka

12.9.2021 Petr Klimpl

Žebříček B-Morava pokračoval dvěma závody v rovinatém terénu u Koblova.

Sobotní klasickou a nedělní krátkou trať uspořádal SKOB Ostrava. Centrum závodů pořádaných SKOB Ostrava bylo v Koblově, běželo se v lese mezi obcemi Koblov, Antošovice, Šilheřovice, Markvartovice, Ludgeřovice a Petřkovice. Mapy připravili J. Hostaš, J. Juřeník, J. Panna, T. Vavřík a V. Petr. Tratě byly v rovinatém terénu, kde převažoval listnatý různorodý porost, viditelnost a průběžnost byly variabilní, byla tam pravidelná síť komunikací, v části prostoru byl členitý terén s údolíčky, s vodními a podmáčenými plochami, v prostoru se nacházely i pozůstatky po zákopech a protitankových zátarasech, zbytky pohraničního opevnění, jámy a jemné rýhy. Na startu bylo přes 600 závodníků.

10. Tomanek Daniel           KSU7410 C Klub vytrvalostních spo  90:11   + 10:02

Tratě sobotní klasiky postavil Milan Svěchota. Ma téměř jedenáctikometrové trati žen byla jsně nejlepší Adéla Indráková (ZBM), druhá Pavla Horová (UOL) a třetí Kateřina Grycová (TBM) měly ztrátu přes pět minut. V mužích vyhrál Petr Horvát (TBM), druhý Adam Chloupek (LCE) měl ztrátu 3:13 min., třetí Martin Melecký (SSU) byl ještě o 11 sekund pomalejší.

10. Yasur Rotem              0050001 C 005 - Israel Orienteeri  34:59   + 4:45

V neděli byla krátká trať (stavba tratí Hana Svěchotová a Tomáš Vavřík). Na trati žen byla nejlepší Kateřina Grycová, na druhém a třetím místě skončily Tereza a Lucie Korpasovy (všechny TBM). V mužích vyhrál zase Petr Horvát (TBM), druhý byl stejně jako v sobotu Adam Chloupek (LCE), který na vítěze ztratil 46 sekund, třetí skončil s dvouminutovou ztrátou Roman Zbranek (TZL).