Končí oficiální o-sezóna 2021

3.11.2021 Petr Klimpl

Končí oficiální o-sezóna 2021

První listopadový víkend končí sezóna oficiálních závodů v OB 2021. Na pořadu jsou oblastní závody v Praze, v západních a východních Čechách.

Sobota

USK Praha pořádá závod oblastního žebříčku pro Prahu a střední Čechy na klasické trati. Za centrum bylo zvoleno Lesní divadlo Řevnice. Téměř osm stovek závodníků čeká mapa Kamenná (mapoval Petr Uher), v typicky brdském terénu, který je svažitý, s hluboko zařízlými stržemi a údolími, je tam střední síť komunikací, množství porostových a terénních detailů, místy kamenná pole a lomíky s množstvím detailů. Tratě staví Jan Aschermann.

Mistrovsví Západočeské oblasti na krátké trati připravuje oddíl OB TJ Slovan Karlovy Vary. Více než 250 přihlášených závodníků najde centrum v areálu Gymnázia Karlovy Vary. Tratě postavil Jan Dítko na mapě Goethovka v kopcovitém terénu, kde je značné množství cest a cestiček, ale je místy zarostlý.

Společný závod má Východočeská oblast a oblast Vysočina. Poběží se krátká trať za pořadatelství OK Slavia Hradec Králové s centrem v areálu fotbalového hřiště v Záboří nad Labem. Téměř tisícovku závodníků čekají tratě od Karolíny Teplé na mapě Zábořské bory (hlavní kartograf Jan Netuka). Poběží se v mírně svažitém terénu s řadou terénních detailů po těžbě, středně hustou sítí komunikací a proměnlivou průběžností porostů.

Neděle

USKP Praha pořádá závod oblastního žebříčku pro Prahu a střední Čechy i v neděli. Tentokrát je to krátká trať. Centrum (lesní divadlo Řevnice), mapa (Kamenná) i terén jsou stejné jako sobotní klasické trati. Tratě pro téměř devět stovek přihlášených závodníků připravil Michal Bořánek.

Závěrečný závod letošního Západočeského oblastního žebříčku pořádá oddíl OB TJ Slovan Karlovy Vary. Centrem je opět areál Gymnázia Karlovy Vary. Poběží se klasická trať na mapě Ottův Vrch, tratě v kopcovitém terénu, kde je značné množství cest a cestiček, ale je místy zarostlý postavil Jaroslav Kubát. Přihlášeno je 250 závodníků.

Informace o závodech najdete v IS ORIS.


« zpět