Junioři na soustředění v Jizerských horách

29.4.2021 Pavel Košárek

Junioři na soustředění v Jizerských horách

Kameny, skály, kopce a hustníky... To byly terény na soustředění juniorské o-reprezentace poslední dubnový víkend.

Pět mapových tréninků na severu Čech nám pomohlo zlepšit silové schopnosti a prověřilo naši techniku.

V sobotu dopoledne zahajujeme kombotechem na Kančáku. Nejdříve 3 střednědlouhé postupy na vrstevnicovce a pak jsme se vnořili do zeleného koridoru, který byl hlavně v zadní pasáži, kde běželi jen kluci, dost nepoddajný. Cílem úvodního tréninku bylo se rozběhat v terénu ve volnějším tempu a rozmapovat se.
tracking

Odpoledne přišel na řadu trénink výrazně odlišný od dopoledního - zkrácená klasika s volbami postupů na Valdštejně. I když byl trénink měřený, tak doporučené tempo tréninku bylo střední. Prostor okolo stejnojmenného hradu potvrdil, že je ideálním pro nácvik voleb postupů a večer u rozboru bylo o čem debatovat.
tracking D
tracking H
mezičasy

Neděle byla vyhrazena pro dvě prestižní middlová klání, tentokráte navíc zpestřená handicapovým startem do odpoledního middlu. Oba tréninky byly vyhlášené jako závodní s vyhlášením a předáním cen.
Dopolední middle z intervalového startu se uskutečnil na mapě Kalich, konkrétně v jeho jižní části a o skalní dohledávky i nějaké volbičky nebyla nouze. Mapová preciznost a jistota byla klíčem k úspěchu.
tracking D
tracking H
mezičasy
Na odpoledne jsme se přesunuli do lomků na Dupandě. Na trati s dvěmi delšími postupy a spoustou kratších se pořadí v juniorech poměrně přesýpalo a v cíli se radoval z vítězství Kuba Chaloupský, který na trať vybíhal jako třetí. V juniorkách naopak uhájila svůj komfortní náskok z dopoledne Míša Dittrichová. Tréninkem se tak podařilo nasimulovat situaci na posledním úseku štafet.
tracking D
tracking H
mezičasy
celkové výsledky

Na poslední trénink jsme opět zavítali na Kančák, kde byly přichystány výběhy 450 metrů dlouhého kopce (75 metrů převýšení) a mapové seběhy. Na závěr sice náročný, ale snad zábavný trénink posloužil k nácviku mapové techniky specifické pro seběh pod tlakem předtím vyběhnutého kopce.
mapy
mezičasy

Příprava na jarní část sezóny se chýlí ke konci a my si moc vážíme toho, že se ČSOS podařilo vyjednat povolení k uspořádání celostátních závodů včetně MČR. Po té, co bylo minulý týden zároveň oznámeno posunutí JMS na září, nám toto zvedlo náladu a těšíme se na pořádné závodění.


« zpět