JEC v Německu byl zakončen štafetami

3.10.2022 Petr Klimpl

JEC v Německu byl zakončen štafetami

Posledním závodem letošního Juniorského evropského poháru v Německu byly štafety.

Závod se běžel na Spiegelsberge v Halberstadtu. Štafetová oblast byla rozdělena na západní a východní část. Obě oblasti byly od sebe odděleny městským terénem. Západní část měla hodně kopcovitý terén, kde byly četné skalní stěny, ve východní části byly také vysoké skály. Štafety byly hodně vyrovnané.

V juniorkách vyhrála až ve finiši štafeta Finska, když druhé Švýcarky zaostaly jen jednu sekundu. Třetí skončily Norky se ztrátou 18 sekund, čtvrté Norky měly za vítězným týmem odstup 41 sekund. České áčko rozbíhala Michaela Novotná, která doběhla ve vedoucí skupině na šestém místě se ztrátou 20 sekund, Adéla Vandasová se v čelní skupině udržela, na předávce byla třetí s odstupem půl minuty. Na třetím úseku běžící Lucie Semíková se propadla do druhé skupiny, kde bojovala s více než tříminutovou ztrátou s druhými štafetami FIN a SUI o páté místo, ve finiši ale byla pomalejší, což znamenalo konečnou sedmou příčku. Béčko ve složení Michaela Srbová, Kristýna Matyášová a Ema Černá doběhlo do cíle na 10. místě se ztrátou šest a půl minuty.

V juniorech se jako první na předávce objevil Jakub Chaloupský (CZE A), těsně před štafetami FRA a FIN. Na druhém úseku byla v čele tříčlenná skupina SUI, FRA a CZE (Jiří Donda), která předávala v rozmezí čtyř sekund. Na třetím úseku běžící finišman CZE A Jan Strýček byl v cíli první, ale bohužel vynechal jednu kontrolu závod a tak naše štafeta nebyla klasifikována. O vítězství si to rozdaly štafety FRA a SUI, v závěru byl rychlejší Francouz. Na třetím místě skončila štafeta Estonska, následovaly týmy Norska, Švédska a Rakouska. České béčko ve složení Vít Čech, Adam Valík a Martin Kabát skončilo s osmiminutovou ztrátou na 11. místě.

Web JEC je zde.


« zpět