Grand prix Silesia

11.8.2015 Petr Klimpl

Grand prix Silesia

Na konec týdne připravili pořadatelé z Orientačního běhu Opava další ročník letních vícedenních závodů Grand prix Silesia.

Ve čtyřech dnech se poběží pět etap. Centrem závodu je louka u obce Velká Kraš. Tratě jednotlivých etap jsou postaveny v členitém terénu, kde je množství kamenů, kupek, prohlubní, a který je porostově velmi pestrý. V závodním prostoru se nachází velké množství menších i větších kamenných lomů. Poběží se na mapách z dílny Zdeňka Lenharta a Evžena Cigoše. Ve čtvrtek odpoledne se běží krátká trať, v pátek dopoledne klasická trať, v sobotu jsou dvě etapy - dopoledne krátká a odpoledne sprint a v neděli vše završí zkrácená trať.

Pořadatelé evidují téměř 500 přihlášených (a další po zrušení Rumcajsových mílí přibývají). V hlavní kategorii mužů se sejde solidní konkurence, k hlavním favoritů patří Michal Hubáček, Boris Navrátil, Radovan Čech či Polák Krzysztof Wolowczyk, v ženách je konkurence slabší, o vítězství by měly bojovat především Kristýna Kolínová, Dominika Plochová a Lucie Krafková.

Více na webu GPS.


« zpět