BOMBA - Král první, Janošíková druhá v SP ve Švýcarsku

28.9.2019 Petr Klimpl

BOMBA - Král první, Janošíková druhá v SP ve Švýcarsku

Vojtěch Král první, Tereza Janošíková druhá - to jsou skvělé výsledky českých závodníků v závodě Světového poháru v konck-out sprintu ve Švýcarsku.

Knock-out sprint se běžel v sobotu v komunitách Zwingen a Laufen.

Dopoledne se běžela kvalifikace (klasický sprint), z každého rozběhu postupovalo do čtvrtfinále vždy 12 nejlepších závodníků. Z českých závodníků postoupili v mužích Vojtěch Král (vyhrál) a Miloš Nykodým, v ženách pak Tereza Janošíková, Vendula Horčičková a Tereza Čechová. Překvapením bylo vyřazení Denisy Kosové, smůlu měli Daniel Vandas a Pavel Kubát, kteří o místo nepostoupili.

Do čtvrtfinále (běželo se také dopoledne) postoupilo vždy 36 závodníků, kteří byli rozdělení do šesti skupin po šesti, první tři postupovali. V mužích si opět suverénně počínal Vojta Král, který s přehledem svůj rozběh vyhrál. Miloš Nykodým doběhl ve své skupině pátý. V ženách zářila Tereza Janošíková, která také svůj rozběh vyhrála, Vendula Horčičková skončila pátá a Tereza Čechová šestá a obě dál nepostoupily.

Odpoledne přišlo na řadu semifinále, ze tří rozběhů postupovali do finále vždy dva nejrychlejší. V mužích opět Vojta Král svoji skupinu s přehledem vyhrál a jasně postoupil do finále, v ženách ho napodobila Tereza Janošíková.

Finále jako první běžely ženy. Do výměny mapy se ženy držely spolu, pak zbývající pětici utekla Tove Alexandersson a doběhla si pro jasné vítězství (v letošním SP již vyhrála po šesté). Zbývající skupina běžela spolu, Terka Janošíková si vedla velmi aktivně a v cíli po finiši zbývající čtveřici ukázala záda = druhé místo. Zatím její největší individuální úspěch mezi dospělými! Pro třetí místo si doběhla Švýcarka Elena Roos (4. Natalia Gemperle - RUS, 5. Sabine Hauswirth - SUI, 6. Martich Ruch - SUI).

 1 ALEXANDERSSON Tove       CZE  07:28
 2 JANOŠÍKOVÁ Tereza        CZE  07:37
 3 ROOS Elena               SUI  07:38
 4 GEMPERLE Natalia         RUS  07:40
 5 HAUSWIRTH Sabine         SUI  07:41
 6 RUCH Martina             SUI  07:46

V mužích hned v úvodu zaběhl jinam Kristian Jones (GBR) a v klidu pak doběhl šestý. Zbývající pětice běžela většinou spolu, na dvou postupech se rozdělila, ale zase se seběhla a tak rozhodoval finiš. Vojta Král nedal ostatním šanci a vyhrál! Zopakoval tak vítězství z loňskoho KO sprintu v Praze (v SP se zatím běžely dva tyto závody a oba vyhrál Král). Za Vojtou dofinišoval na druhém místě vítěz sobotní krátké trati Joey Hadorn (SUI), třetí skončil Brit Ralph Street (4. Yannick Michiels - BEL, 5. Gustav Bergman - SWE).

 1 KRÁL Vojtěch             CZE  06:39
 2 HADORN Joey             SUI  06:41
 3 STREET Ralph             GBR  06:43
 4 MICHIELS Yannick     BEL  06:44
 5 BERGMAN Gustav           SWE  06:47
 6 JONES Kristian           GBR  07:39

Web švýcarské série SP je tady.

 

Na obrázku může být: 3 lidé, smějící se lidé, text

Na obrázku může být: 3 lidé, smějící se lidé


« zpět