Akademické M ČR v orientačním běhu

20.6.2022 Petr Klimpl

Akademické M ČR v orientačním běhu

20. České akademické hry se konají v Českých Budějovicích. Na pořadu je již tradičně i orientační běh (jako jeden z 20 sportů, které jsou součástí ČAH).

Přihlášena je skoro stovka vysokoškolských studentů ( když někteří ze špičkových akademiků na startu chybět budou).

Orientační běh má na programu dva závody (pořádá je Jihočeská univerzita ve spolupráci se Sportovním klubem policie České Budějovice a TJ OB České Budějovice).

V úterý se běží sprint, který postavil Filip Hulec na mapě, kterou mapoval společně s Martinem Málkem. Centrem je Sportovní areál SK Dobrá Voda u Českých Budějovic, kde v okolí je vertikálně členitý terén, kde je převážně vilová zástavba, nepravidelná uliční síť, volná prostranství a parky a také příměstský les.

Ve středu se běží krátká trať v okolí Autokempu Křivonoska, kde je porostově různorodý smíšený smrkovo-dubový les s hustou sítí komunikací a antropogenními tvary reliéfu (jámy, tůně, rýhy), mapu připravil Aleš Hejna a tratě postavil Radek Teringl.

K favoritům by měli patřit v ženách Barbora Matějková, Jana Pekařová, Klára Nechanická, Eliška Sieglová, Tereza Čechová, Šárka Sokolářová, Michaela Dittrichová a Lucie Semíková, v mužích pak Ondřej Hlaváč, Vít Horčička, Petr Horvát, Vojtěch Sýkora, Otakar Hirš či Daniel Vandas.

Výsledky akademického M ČR jsou i jedním z podkladů pro akademické MS, které proběhne v půlce srpna ve Švýcarsku.


« zpět