20. ročník Grand prix Silesia

14.7.2021 Petr Klimpl

20. ročník Grand prix Silesia

Jubilejní 20. ročník Grand prix Silesia proběhne na konci tohoto týdne.

Letošní Grand prix Silesia je třídenní čtyřetapový závod. Zpočátku o závod nebyl velký zájem, byly přihlášeny necelé dvě stovky závodníků, po zrušení H.S.H. Vysočina cupu se ale počet přihlášených zvednul na čtyři stovky.

Pořadatelé z klubu Orientační Běh Opava připravili na pátek odpoledne krátkou trať (stavba tratí Tomáš Kovalčík), v sobotu se běží dvě krátké tratě, dopolední připravil Tomáš Borunský a odpolední Evžen Kostka, na závěr v neděli bude zkrácená klasika s intervalovýcm startem (stavitel Tomáš Holas). Poběží se na mapách, které připravil Bob Háj, v mírně kopcovitém terénu se spoustou porostových tvarů (neagresivní podrost); kde je nepravidelná siť cest (většinou nevýrazných), na mnoha místech je snížená viditelnost. První dvě etapy mají centrum na louce na jižním okraji obce Jakubčovice, další dvě etapy pak u obce Hlubočec.

V ženách by o vítězství měly bojovat Iva Kavánková, Iva Košárková a Pavlína Rychlá, v mužích pak Roman Zbranek, Filip Adámek, Radim Kligl či Pavel Rychlý.

Další informace najdete na webu závodu.


« zpět