Závody INOV-8 CUP – žebříčku A 2020

13.1.2020 Petr Klimpl

Závody INOV-8 CUP – žebříčku A 2020

INOV-8 CUP – žebříček A 2020 má v o dva závody více než Manufaktura Český pohár v orientačním běhu. Podívejme se, co je pro naše dorostence a juniory připraveno.

Přehled závodů INOV-8 CUP – žebříčku A 2020

19. 4.  INOV-8 CUP – žebříček A – krátká trať        VPM
 8. 5.  INOV-8 CUP – žebříček A – sprint             SJI
16. 5.  Mistrovství ČR ve sprintu                    STE
30. 5. INOV-8 CUP – žebříček A – krátká trať        LPM, NEK
31. 5. INOV-8 CUP – žebříček A – klasická trať      LPM, NEK
 7. 6.  Mistrovství ČR na krátké trati               BOR
 5. 9.  INOV-8 CUP – žebříček A – krátká trať        ČSOS
 6. 9.  INOV-8 CUP – žebříček A – klasická trať      ČSOS
20. 9.  Mistrovství ČR na klasické trati             ZBM
26. 9. INOV-8 CUP – žebříček A – sprint             SHK

19. 4. 2020 INOV-8 CUP – žebříček A – krátká trať – KOS Slavia Plzeň 
Žebříček A začne závodem na krátké trati. Poběží se ve stejném terénu jako den předtím český šampionátu v nočním OB. Tedy v mírně až středně kopcovitém terénu, který je převážně velmi dobře průběžný, v některých částech s velkým množstvím terénních detailů (erozní rýhy, pozůstatky po těžbě a bombardování) v prostoru Plzeň-Bolevec, Záluží, Ledce a Chotíkov. V tomto lesním komplexu se už běželo několik významných závodů, třeba krátká trať Akademického mistrovství světa v roce 2004 či krátká trať v rámci LODM v roce 2015 (jižní část prostoru). Bylo tam tedy už několik map pro orienťáky, těmi posledními byly Krkavče (2015), Krkavec (2010) a Ledce (2010). Novou mapu připravuje Aleš Hejna, tratě staví Aleš Richtr. Kde bude centrum závodu, to zatím plzeňští pořadatelé projednávají (původně zamýšlené shromaždiště nevyšlo, zřejmě bude tedy stejné jako při M ČR v nočním OB).
Web

8. 5. 2020 Manufaktura Český pohár - sprint, OK Jihlava
Květnový závod ve sprintu připravili jihlavští pořadatelé do historického centra města Jihlavy, do navazujícího lesopark a do areálu zoologické zahrady (ulice Okružní, Havlíčkova, Fritzova, Jiráskova, Dvořákova, Hradební, Brněnská, sídliště Březinova). Centrum bude v jihlavském amfiteátru. V uvedeném prostoru byla mapa Jihlava z roku 2000, novou mapu připravuje Martin Kratochvíl, který bude i stavitelem tratí.
Web

16. 5. 2020 Mistrovství ČR ve sprintu, INOV-8 CUP – žebříček A, SK SKI-OB Šternberk 
O další body do žebříčku A se bude bojovat současně s boji o mistrovské medaile ve sprintu. Mistrovský závod zavede závodníky do Šternberka. V prostoru  již byly o-mapy, tou poslední pak Šternberk 2015. Novou mapu pro mistrovství připravuje Petr Skyva, který je i spolu s Robertem Binarem stavitelem tratí. Ty povedou historickou zástavbou (a další přilehlou zástavbou) města Šternberk. Centrem závodu bude hala Ecce Homo ve Šternberku.
Web

30. 5. 2020 INOV-8 CUP – žebříček A - krátká trať, Nejdek Orienteering a OK Lokomotiva Plzeň 
Poslední víkend v květnu zavítají naši nejlepší dorosenci a junioři do západních Čech. Pořadatelé z Nejdek Orienteering a OK Lokomotiva Plzeň připravili závod do pro OB dosud nepoužitého terénu. Poběží se v prostoru Merklín, Pernink, Oldřichov, Lužec; jižní hranici tvoří kopce Lužecký hřbet a Vlčinec, s centrem v Oldřichově u Nejdku, kde je horský hřeben v nadmořské výšce 950 m. V centrální části vysoce podmáčený terén severského typu. Roztroušené skupinky Borovice Blatky. Polootevřený terén. Dále se v prostoru nachází několik skalnatých oblastí (Trousnická skála, Dračí skála). Ve svazích se také vyskytují skalní útvary a kameny. Tratě na mapě Aleše Hejny staví František Kolovský.
Web

31. 5. 2020 INOV-8 CUP – žebříček A - klasická trať, Nejdek Orienteering a OK Lokomotiva Plzeň
První závod na klasické trati zařazený do seriálu žebříčku A pořádá dvojice pořadatelů z Nejdek Orienteering a OK Lokomotiva Plzeň ve stejném prostoru jako den předtím krátkou trať. Centrum, prostor, popis terénu, hlavní kartograf - to vše je stejné, jiný je stavitel tratí, tím bude na tomto závodě Jiří Valeš.
Web

7. 6. 2020 Mistrovství ČR na krátké trati, INOV-8 CUP – žebříček A, OK Jiskra Nový Bor
I šampionát na krátké trati se počítá do žebříčku A. Závodníky čeká orientačně a fyzicky náročný terén východně od silnice Srbská Kamenice - Jetřichovice, který je kopcovitý, velmi členitý a skalnatý s množstvím pískovcových skal, kamenů a dalších detailů, dobře průběžný. Předchozí mapy Sviňsko, Borovina, Rokle a Borek jsou z roku 2001. Letošní mapu připravuje Jan Picek, tratě staví Petr Karvánek. Centrum závodu je v České Kamenici - Filipově.
Web

5. 9. 2020 INOV-8 CUP – žebříček A - krátká trať, ČSOS
Dva pozimní závody zařazené do INOV-8 CUP – žebříčku A pořádá Český svaz orientačních sportů jako součást Euromeetingu. Organizaci má na starost štáb pořadatelů připravujících se na pořádání mistrovství světa v OB v roce 2021, v podstatě to bude hlavní generálka na pořádání tohoto světového šampionátu. Poběží se v prostoru, který dosud nebyl pro OB použit (Ždírec, Bořejov, Blatce, Beškov, Křenov, Nedamov, Plešivec, Korce), centrem bude louka v SZ cípu obce Ždírec. Závodníky čeká terén typický pro oblast Kokořínska (270 - 474 m nad mořem), jsou tam hluboké rokle se strmými stěnami, místy lemované pískovcovými skalami, někde i ve více patrech; je tam vesměs dobrá průběžnost i viditelnost a středně hustá síť komunikací. Hlavním kartografem je Aleš Hejna, tratě postaví Martin Posselt.
Web

6. 9. 2020 INOV-8 CUP – žebříček A - klasická trať, ČSOS
Nedělní klasická trať se běží ve stejném prostoru jako v sobotu krátká trať. Vše je stejné, změna je jen u stavitelé tratí, tou je Kateřina Kašková.
Web

20. 9. 2020 Mistrovství na klasické trati, INOV-8 CUP – žebříček A, SK Žabovřesky Brno
Podzimní vrchol domácí o-sezóny (český šampionát na klasické trati) proběhne v prostoru dosud pro orientační běh nepoužitém terénu v okolí Vírské přehrady. Závod se bude konat v prostoru Vír, řeka Svratka, Koroužné, Lesoňovice, Dvořiště, Ždánice, Karasín, přehradní nádrž Vír, kde je členitý prostor Hornosvratecké vrchoviny, v němž je smíšený les dosahující až horských parametrů (převýšení více než 300 m). Ve východní a severozápadní části převažuje vzrostlý listnatý les s porosty buku a dubu. V jihozápadní části je dominantní jehličnatý les. V terénu je větší množství skalních útvarů, suťovisek a kamenných moří na příkrých svazích údolí a také pouze středně hustá síť komunikací. Centrum závodu je situováno do kempu Na kopci. Mapu prostoru připravuje Petr Mareček, tratě finále připravuje Jan Zháňal.
Web

26. 9. 2020 INOV-8 CUP – žebříček A – sprint, OK Slavia Hradec Králové
Posledním závodem počítaným v roce 2020 do INOV-8 CUP – žebříčku A bude sprint v Hradci Králové. Stavitel tratí Vojtěch Netuka má k dispozici mapu, kterou připravil jeho otec Jan Netuka v prostoru ohraničeném ulicemi Věkošská, J. Černého, K Zastávce, Pouchovská, Malá, U Kovárny, Velká, Za Kostelem, kde je terén, který ještě nebyl pro OB mapován. Jde o městský mix (sídliště, bloky RD, park, školní a sportovní areály), téměř bez převýšení.
Web

Každému závodníkovi se do konečného hodnocení počítá 6 nejlepší výsledky. Konečné výsledky INOV-8 CUP – žebříčku A budou vyhlášeny po Mistrovství ČR štafet dne 10. 10. 2020. Nejlepší obdrží vedle pohárů i poukázky na sportovní zboží.

 


« zpět