Víkendové oblastní závody v Čechách

19.4.2017 Petr Klimpl

Víkendové oblastní závody v Čechách

O víkendu se na Moravě běží Mistrovství Moravy (žebříček B-Morava), v Čechách pokračují oblastí soutěže, těch závodů je opravdu dost.

Sobota

V Týnci nad Sázavou pořádá Ekonom Praha mistrovství Pražské a Středočeské oblasti na krátké trati. Závodníky čeká mapa Holý vrch (autor Radim Ondráček), poběží se v jehličnatém a smíšeném průběžném lese, kde je svah s erozními rýhami a skalkami, vrcholová partie pak s porostovými detaily, všude malá hustota cest.

V jižních Čechách připravil SK Kotnov Tábor mistrovství oblasti štafet, centrem je Tábor - Větrovy (u rozhledny Hýlačka). Závod se poběží na mapě Větrovy.

V západních Čechách se poběží žebříčkový závod na klasické trati, který připravuje KČT Aš s centrem v Libé. Připravena je mapa Tří díry (1:15000), v prostoru, kde se ještě nikdy OB neběhal. Závodníky čeká podhorský terén s velkou sítí komunikací, částečně podmáčený, kde jsou lokální kamenné útvary (balvany, skalky) a lomečky.

V Osečné je připraven Ještědský žebříček (současně i první závod Česko-saských dnů orientačního běhu SAXBO 2017). Pořadatelé z OK Chrastava připravili klasickou trať na mapě, kde je kopcovitý terén, místy členitý, hustá síť cest, místy smíšený, místy jehličnatý les, porosty jsou dobře i hůře průběžné, místy je hustý podrost a zbytky po těžbě dřeva.

Ve východních Čechách se běží dva závody. Dopoledne v Mistrovicích (pořádá Sokol Žamberk) žebříčkový závod na krátké trati na mapě Jablonský les (mapovali: V. Tobiška, M. Andrš, V. Fikejs, J. Šponar, J. Lesák). Tratě zavedou závodníky do členitého lesa s jedním hlubším údolím (450 - 530 m n. m.), kde je většinou řídký podrost, místy větve a kmeny z prořezů; středně hustá síť cest a průseků a menší síť vodotečí. Odpoledne se závodníci přesunou do Ústí nad Orlicí (centrem je hřiště ZŠ Bratří Čapků), kde se běží mistrovství Východočeské oblasti ve sprintu za pořadatelství KOB Ústí nad Orlicí. Mapu Čapkárna připravil Tomáš Leštínský, poběží se v areálu nemocnice, v sídlištní i vilové zástavbě, v městském parku a v drobné městské zeleni.

Na Vysočině jsou dva závody. Dopoledne pořádá TJ Růžená v Telči (Panský dvůr) mistrovství oblasti ve sprintu, poběží se na mapě Telč v zámeckém parku a historické městské zástavbě. Na odpoledne připravili pořadatelé ze SJH Jindřichův Hradec mistrovství oblasti na krátké trati, které se poběží v okolí Autokempu Zvůle na mapě Zvůle.

Neděle

V Jihočeské oblasti se běží krátká trať (pořadatel OB České Budějovice ve Frymburku (Ranč u tří Anč). Závodníky čekají kontroly na mapě Marta.

KČT Aš zavede závodníky do centra pod rozhlednou na vrchu Háj, kde se běží další závod oblastního žebříčku Zč. oblasti. Závodníky čeká klasická trať na mapě Hainberg 2014 (Hainberg je nejvyšší kopec v pohoří Smrčiny v ČR) v podhorském terénu, který je částečně podmáčený. 

V Ještědské oblasti pokračují druhým závodem Česko-saské dny orientačního běhu SAXBO 2017, závod na zkrácené klasické trati je zařazen do Ještědského žebříčku. Centrum je v Lückendorf – Dorfgemeinschaftshaus připravena je mapa Zigeunerberg, kde je kopcovitý terén Lužických hor s pískovcovými skalními bloky, hustá síť cest, místy smíšený, místy jehličnatý les, v některých částech hustý podrost.

Informace o všech závodech najdete v informačním systému ORIS.


« zpět