Vícedenní závody v roce 2018

28.12.2017 Petr Klimpl

Vícedenní závody v roce 2018

V kalendáři sekce orientačního běhu je tradičně řada vícedenních závodů. Dva jsou na jaře, velká nabídka je o prázdninách (byť jeden víkend zůstal volný). Určitě si nějaký ze závodů vyberete, nabídka je velmi pestrá!

Velikonoce ve skalách, 30. 3. – 1. 4. 2018, Nedamov a Jestřebí, DKP

Tradičně o velikonocích zvou pořadatelé z OOB Kotlářka Praha orientační běžce do skal, letos je to již jubilejní 20. ročník. Jako každoročně je připravena kombinace páteční zkrácené trati a dvou klasických tratí v sobotu a v neděli (v neděli se běží s handicapovým startem). Celé třídenní závody se odehrají v krásných terénech Kokořínska! V pátek budou závody zahájeny zkrácenou tratí s centrem v Dubé – Nedamově, kde se poběží na mapě Svatá Barbora 2017, která nabídne prostor již dříve použitý, ale také velký kus prostoru, který ještě nebyl pro OB nikdy použit. Na klasické tratě se závod přesune o 10 km na sever k obci Jestřebí. Většina závodního prostoru je stejná jako loni, ale i zde přibude kousek nového prostoru v jihovýchodní části prostoru. Tento závod má uzávěrku přihlášek již na počátku února.
Web

 

Jarní trojúhelník, 27. – 29. 4. 2018, Mariánské Lázně, MLA

Pořadatelé z MLOK Mariánské zvou orientační běžce na 33: ročník třídenních závodů. První etapou je sprint v pátek odpoledne, další dvě etapy jsou pak dvě klasiky.
Web

 

Cena střední Moravy, 29. 6 – 1. 7. 2018, Suchý, JPV

Úvodním závodem prázdninové série vícedenních závodů je jako každoročně Cena střední Moravy, kterou letos připravuje OOS SK Prostějov. Po dvou letech závody proběhnou v Suchém, centrem tentokráte bude rekreační středisko Athéna. Páteční krátká trať se odehraje jižně od Suchého v mírně zvlněném terénu plném detailů, sobotní klasická trať zavede účastníky do lesního komplexu kolem Skalek. V neděli pak čeká na závodníky zkrácená trať s handicapovým startem v kopcovitějším terénu než předchozí etapy. Mapy zpracovali zkušení mapaři – E1 a E3 Bob Háj a E2 Zdeněk Lenhart s Evženem Cigošem-

 

Veteran Cup - open 2018, 6. – 8. 7. 2018, Brumbárov, VAM + KOR

Pořadatelé Veteran Cupu OB Vamberk a OB DDM Kostelec nad Orlicí se v pořádání tohoto závodu střídají s pořadateli Advanty. V roce 2018 bude centrem těchto 3-denních závodů Brumbárov ((10 km severně od Chocně směr Kostelec nad Orlicí). Závodníky čekají tratě v terénu s malým převýšením, který je členitý, s různou průběžností a vegetací a kde je hustá síť komunikací. V pátek v podvečer začne program lesním sprintem, v sobotu bude následovat klasická trať a v neděli zkrácená trať, všechny etapy se běží s intervalovým startem.

 

H.S.H Vysočina Cup, 13. – 15. 7. 2018, Lipnice nad Sázavou, CHT

Jubilejní 25. ročník oblíbeného vysočinského závodu H.S.H Vysočina Cup proběhne v červenci kolem Lipnice nad Sázavou. Pořadatelé využijí mapy, které byly použity v roce 2017 na Mistrovství ČR na krátké trati. Tradičně se poběží 3 etapy – páteční krátká trať, sobotní klasika a nedělní zlrácená trať s handicapovým startem. Závodní prostor se nachází severně od obce Lipnice nad Sázavou. V prostoru jsou pozůstatky po těžbě žuly – zatopené lomy, jejich výsypky, prohlubně, hrázky a haldy s kamenitým povrchem. V terénu je převážně jehličnatý les, který je porostově velice pestrý, v některých místech jsou smrkové hustníky a zarostlé paseky s nepříjemným podrostem.

 

Grand Prix Silesia, 20. – 22. 7. 2018, Přerovec, AOP

Opavští pořadatelé přesunuli tentokráte své červencové 3-denní závody z javornického výběžku do těsné blízkosti Opavy. V roce 2018 se poběží v lesním komplexu v půlce cesty mezi Ostravou a Opavou, kde se v září 2017 běžely dvě kola Českého poháru. Centrum je tentokrát v Mokrých Lazcích, v části Přerovec. V pátek se začíná krátkou tratí, v sobotu je na programu zkrácená trať a v neděli klasická trať. V sobotu odpoledne si pak mohou závodníci zaběhnout vložený sprint. Poběží se na mapách, které připravili Zdeněk Lenhart a Evžen Cigoš v porostově pestrém terénu, kde jsou místy terénní detaily a nepravidelná síť cest.
Web

 

Šumperský divočák, 27. – 29. 7. 2018, Moravský Karlov, KSU

Třídenní závody Šumperský divočák 2018 připravují pořadatelé z Klubu vytrvalostních sportů Šumperk v oblasti Svaté Trojice, tedy v prostoru, kde v roce 2017 proběhlo Mistrovství České republiky štafet a klubů. Kemp bude na stejném místě, jako bylo centrum šampionátu. Účastníci se mohou těšit na divoký a podmáčený horský les, kvalitní mapy, poctivé tratě. První a třetí etapa budou mít centrum přímo v kempu. Druhá etapa (horská klasika) se poběží z druhé strany mapy, od kostelíku Svaté Trojice.
Web

 

Rumpál, 3. – 5. 8. 2018, Luhačovice, LCE

Po čtyřech letech se opět konají vícedenní závody v Luhačovicích s názvem Rumpál, které pořádá Slovan Luhačovice. Na pořadu budou tři etapy – v pátek sprint, v sobotu klasika a v neděli krátká trať. Centrem bude u luhačovického hotelu Vega.

 

Rumcajsovy míle, 11. – 12. 8. 2018, Valečov, SJC

Pořadatelé ze Sportcentra Jičín hlásí návrat 3-etapových závodů Rumcajsovy míle do okolí hradu Valečov (místní amfiteátr pod hradem bude centrem závodu). V průběhu dvou dnů (sobota a neděle) se poběží tři krátké tratě v průběžných jehličnatých lesích plných pískovcových skalních měst a jeskyní, všechny etapy se poběží na mapě v měřítku 1:5000, prostor kompletně přemapoval Zdeněk Sokolář. Vzhledem k tomu, že se poběží v CHKO Český ráj, bude kapacita závodníků omezena na cca 1000 závodníků.

 

Pěkné prázdniny s orientačním během v Českém ráji, 24. – 26. 8. 2018, Branžež, TUR

Pěkné prázdniny s orientačním během v Českém ráji 2018 chystají pořadatelé z TJ Turnov do Žehrovských lesů v okolí Branžeže. Na pořadu budou tři etapy ve skalnatých terénech Českého ráje, v pátek se poběží krátká trať, v sobotu klasická trať a na závěr v neděli opět krátká trať, vše na nových mapách v novém mapovém klíči ISOM 2017. Všechny etapy jsou plánovány na jednom místě v pěší vzdálenosti od centra závodů. Od CHKO se opět očekává limit počtu maximálně 1200 závodníků.

 

Cena východních Čech, 31. 8. – 2. 9. 2018, Radvanice, PHK

Poslední prázdninový víkend se pravidelně konají 3-denní závody Cena východních Čech, v pořádání se pravidelně střídá OK Lokomotiva Pardubice a OK 99 Hradec Králové. A protože je sudý rok, tak závod připravují hradečtí pořadatelé. Potřetí za sebou zavítá CVČ do Radvanic, ale v roce 2018 se nebude běhat na pověstné Závoře. První etapa, (krátká trať v pátek) se poběží na mapě Hradiště, která byla použita v roce 2016 na poslední etapu (prostor s členitým reliéfem a pestrými porosty a kamennými poli). Další dvě etapy (sobotní klasika a nedělní zkrácená trať s handicapovým startem) proběhnou ve vrcholových partiích Jestřebích hor, s jeho nejvyšším bodem Žaltmanem, kde jsou poměrně dobře průběžné lesy (na jaře se v tomto prostoru poběží dva závody žebříčku B-Čechy východ).

 

West cup, 31. 8. – 2. 9. 2018, Nejdek, NEK

Krátká trať, klasická trať a klasická trať s volným pořadím kontrol – to je program od pátku do neděle 3-denních závodů na západě Čech. Tratě pro závodníky jsou připraveny ve zvlněném až kopcovitém terénu, kde je velké množství kamenů a skalek.

 


« zpět