V sobotu se závodí v oblastech

12.4.2018 Petr Klimpl

V sobotu se závodí v oblastech

Na sobotu je připraveno několik oblastních závodů.

  • Tretra Praha pořádá Mistrovství Pražské a Středočeské oblasti na krátké trati. Centrem závodu je sokolovna v Konojedech, poběží se na mapě Liščí díry (1:10000, autoři: Michal Hodek, Kateřina Zamazalová, Jakub Ransdorf a Ondřej Měšťan) ve středně kopcovitém terénu, kde je středně hustá síť komunikací, převážně jehličnatý les s častými smrkovými nálety, ve svazích s výskytem terénních útvarů, výjimečně skal. Stavitel tratí je Jakub Vlášek.
  • Třetí závod Východočeského poháru pořádá Sportcentrum Jičín s centrem ve Vojicích. Běží se krátká trať na mapě Chlum - Maxinec (1:10000), autorem je Tomáš Hanzl, který postavil i tratě v terénu, kde je smíšený les, mírné i prudké svahy, terénní detaily (starý lom), les je někde s podrostem, místy jsou souvislé plochy pasek a hustníků, celkem hustá síť cest.
  • Liga Vysočiny má na pořadu klasickou trať, kterou pořádá SK Chrast s centrem v hostinci u Bačkovských ve Skále. Připravena je mapa Skala (1:15000/1:1000, mapovali Jaroslav Matras, Josef Vítek, Martin Krejsa), tratě postavil Josef Vítek v mírně svažitém terénu, v jižní části je členitý svah s kameny a skalkami, pravidelná síť komunikací; les je dobře průběžný, místy (zejména v hustnících) je trnitý porost.
  • SKOB Zlín pořádá dva závody v Otrokovicích (centrum v Kynologickém klubu). Dopoledne se poběží oblastní mistrovství Valašské oblasti ve sprintu, tratě postavil Jan Šidla ve středně až velmi členitém terénu, který vznikl při vyplavování hlíny v období rozmachu Baťových závodů a jeho okolí, kde je střední hustota komunikací, smíšený les má průměrnou průběžnost a viditelnost. Poběží se na mapě 1:4000, kterou připravil Bohumil Háj. Stejný kartograf připravil mapu (1:10000) na odpolední krátkou trať, tratě postavil v terénu, který má stejný popis jako závod ve sprintu, Tomáš Slováček. 
  • Řícmanicích je centrum závodu Jihomoravské ligy na klasické trati, který pořádá Spartak Adamov. Poběží se na mapě Prosba lesa (1:15000/1:10000), Jiří Procházka postavil tratě v průběžném lese, který je porostově pestrý, s hustou sítí komunikací, který je hodně kopcovitý.

Bližší podrobnosti o všech závodech najdete v IS ORIS.


« zpět