V sobotu se běhalo, v neděli vyhrál vítr

29.10.2017 Petr Klimpl

V sobotu se běhalo, v neděli vyhrál vítr

Poslední říjnový víkend mělo být šest oblastních závodů. V sobotu se běželo, v neděli byly všechny závody zrušeny.

Sobota

Liga Vysočiny pokračovala 14. kolem, které připravili pořadatelé z OK Jihlava do Smrčné (základna DDM Jihlava). Běžela se krátká trať na mapě Stvořidla, kterou připravil Martin Kratochvíl ve vysočinském mírně zvlněném terénu, kde byla zvýšená hustota komunikací, les byl porostově rozmanitý, v některých částech velmi dobrá průběžnost střídaná hůře prostupnými hustníky, na okrajích mapy byly prudké, částečně kamenité svahy. Tratě postavil Petr Kaňák. V ženách vyhrála Alena Voborníková (CTB), skoro dvě minuty za ním skončila Kateřina Blažková (SJH), další půlminutu zpět zůstala třetí Jana Benešová (CTB). Mezi muži byl nejrychlejší Vladimír Krejsa (CHT), sedm sekund zpět zůstal na druhém místě Jeroným Kamenický (OSN), dvouminutovou ztrátu měl na třetím místě Jan Palas (ZBM).

V Moravskoslezském kraji proběhl oblastní závod na klasické trati, centrum bylo v areálu restaurace Porubská myslivna (Ostrava-Poruba). Závod uspořádal OOB TJ Baník Ostrava. Běželo se na mapě Koleje 2017 v městském lese s hustou sítí pěšin a v různých částech lesa s odlišnou průbežností. O stavbu tratí se podělili Renata Vlachová a Jiří Vlach. V ženách byla nejlepší Monika Doležalová (KAM), se ztrátou půl minuty byla druhá Kateřina Argalášová (TRI), třetí místo obsadila další třinecká závodnice Markéta Sabelová. V mužích byl první Juraj Bencúr (LCE), minutu za ním skončil Jan Cienciala (TRI), třetí byl polský závodník Jakub Jaroszek.

Oddíl orientačního sportu SK Prostějov uspořádal v Suchém (penzión Athéna) premiérový Český závod týmu 2017. Pořadatelé se nechali inspirovat Švýcary (o stavbu tratí požádali Andrease a Matthiase Kyburze). Startovaly tříčlenné týmy v odpovídající věkové kategorii, celý tým běžel s jedním čipem (v jeho držení se členové týmu mohli libovolně střídat), trať si mohli jednotliví členové libovolně rozdělit, členové týmu museli být spolu na startu, na speciálních kontrolách určených stavitelem tratí a na poslední kontrole a také v cíli. Běželo se v poměrně rovinatém terénu, kde byl převážně jehličnatý les, zajímavé porostové detaily, množství suchých melioračních příkopů, místy kameny a skalky. V ženách vyhrálo trio TBM (Veronika Grycová, Tereza Korpasová a Adéla Chromá), v mužích byla nejrychlejší trojice běžící pod hlavičkou CHC (Vojtěch Netuka, Šimon Navrátil a Ladislav Semrád).

Neděle

Všechny tři nedělní závody v oblastech (Ještědská oblast v Doksech, Východočeská oblast v Holovousech a Hanácká a Jihomoravská oblast v Pohoře) byly z důvodu extrémního počasí (padající stromy v důsledku silného větru) zrušeny.

Všechny potřebné informace najdete v IS ORIS.


« zpět