V Českém ráji nejlepší Nykodým a Doležalová

23.8.2015 Petr Klimpl

24. ročník dvoudenních tříetapových závodů Pěkné prázdniny v Českém ráji 2015 uspořádal TJ Turnov v Kacanovech v Českém ráji. Na startu bylo 1200 závodníků, v elitě vyhráli Miloš Nykodým a Monika Doležalová.

V sobotu se běžely dvě etapy. Dopoledne byly krátká trať, která se běžela ve skalnatých údolích a hřbetech na západ od osady Radeč. Tratě byly moc pěkné. V mužské elitě vyhrál Miloš Nykodým před Janem Petrželou (rozdíl byl 102 sekund), třetí Marek Schuster ztratil přes 3 minuty, v ženách byla nejlepší Marie Dlouhá1, která o 1:08 min. porazila Dominiku Plochovou a 1:20 min. Simonu Karochovou. Odpoledne byl lesní sprint, který se běžel v lese a ve skalách v oblasti kolem Kopicova statku a skalních hřbetů nad Jezírky, kde byl extrémně členitý skalnatý terén, moc rychlé to nebylo, voleb postupů také moc ne, než sprint byla to spíše pěkná krátká trať. Dosti závodníkům dělala trochu problém mapa, která byla v klíči ISSOM (1:5000). V mužích byl opět nejlepší Miloš Nykodým před Janem Petrželou, tentokrát o 32 sekund, třetí byl zase Marek Schuster (ztráta 67 sekund), v ženách vyhrála Monika Doležalová před Dominikou Plochovou, ta ztratila skoro tři minuty, na třetím místě skončila Němka Patricia Nieke. Nedělní klasická trať byla v prostoru okolo osady Radeč, kde závodníky čekaly různě hluboké údolí a údolíčka lemovaná skalkami, hluboké rokle a prudké svahy se skalami. Tratě byly hodně náročné především fyzicky. V mužích opět vyhrál Miloš Nykodým, který za sebou nechal Jana Šedivého (běžel jen tuto etapu) o 1:15 min., třetí doběhl Maďar Csaba Gösswein, který na vítěze ztratil již 7 minut. Po dvou etapách druhý Jan Petržela závod nedokončil, třetí Marek Schuster ztratil přes 15 minut. V ženách byla první Monika Doležalová, která o více než 3 minuty porazila druhou Simonu Karochovou a třetí Dominiku Plochovou.

Když se posčítaly časy závodníků v jednotlivých etapách, tak vyšlo, že v mužské elitě naprosto jasně vyhrál vítěz všech tří etap Miloš Nykodým, který měl skoro o 17 minut lepší součet časů než druhý Němec Matthias Kretzschmar, 40 sekund za ním byl třetí Václav Komanec. V ženách byla nejlepší Monika Doležalová, čtyři a půl minuty za ní na druhém místě skončily na sekundu stejným součtem časů Simona Karochová a Dominika Plochová.

7 Landovský Tomáš      SK Praga                 144:00
 8 Minakov Alexander    Orienta-MosCompass       144:16
10 Nieke Patricia        TJ Turnov               138:23

Pěkné prázdniny byly dalším z hodně pěkných letošních vícedenních závodů. Podrobnosti o závodě najdete zde.

Článek byl napsán s využitím stránky "Jak to vidí Béďa".