V Černé vodě nejlepší Chromý a Doležalová

16.7.2017 Petr Klimpl

Letošní ročník 4-denních závodů Grand prix Silesia připravili pořadatelé z Orientačního běhu Opava s centrem v Černé Vodě.

Závodníky čekaly tratě ve zvlněném členitém terénu (svah s kameny, hustníky, smíšená viditelnost a průběžnost, střední hustota cest, kameny, skalky). Mapy připravili Zdeněk Lenhart, Evžen Cigoš a Zdeněk Sokolář. Na startu bylo téměř 300 závodníků.

Ve čtvrtek se běžela první etapa - sprint (bez kódů). V ženách vyhrála Monika Doležalová před Adélou Chromou a Elaine Dalmares Lenz, v mužích byl nejrychlejší Jakub Glonek před Adamem Chromým a Filipem Hadačem.

V pátek byla krátká trať, v ženách ve vyrovnaném závodě vyhrála Adéla Chromá o 12 sekund Před Monikou Doležalovou, třetí místo obsadila Marie Březinová. V mužích byl nejlepší Adam Chromý, který za sebou nechal druhého Sinalda Fariu Sousu o 43 sekund, třetí místo obsadil Filip Hadač.

V sobotu se běžela zkrácená trať. V ženách jasně vyhrála Monika Doležalová, sedm minut za ní skončila druhá Jana Balcarová, třetí Franciely Siqueura Chiles měla odstup ještě o dvě minuty větší. V mužích to bylo velmi těsně. Vítěz Sinaldo Fariau Sousa porazil o 6 sekund druhého Adama Chromého, třetí Vojtěch Matuš na ně měl ztrátu 3 minut.

V neděli byla na pořadu opět zkrácená trať s intervalovým startem. V ženách byla nejlepší Monika Doležalová, která o sekundu porazila druhou Adélu Chromou, třetí s odstupem téměř pěti minut skončila Jana Balcarová. V mužích suverénně vyhrál Adam Chromý, který porazil druhého Sinalda Fariu Sousu o pět a půl minuty, třetí Jakub Glonek měl odstup přes sedm minut. A jak to dopadlo po započítání výsledků všech 4 etap? V ženách vyhrála Monika Doležalová před Adélou Chromou a Janou Balcarovou, v mužích Adam Chromý, druhé místo obsadil Sinaldo Fariau Sousa a třetí Jakub Glonek.