V Bukovince vyhrály štafety SK Žabovřesky

26.4.2015 Petr Klimpl

V neděli pokračoval Český pohár štafet (a Česká liga klubů) druhým kolem, které navázalo na M ČR v nočním OB.

SK Žabovřesky připravil centrum na fotbalovém hřišti v Bukovince, pro 150 štafet připravili tratě Jan Zháňal a Jakub Zimmermann, běželo se na mapě Zdeňka Rajnoška v členitém terénu, kde byly porostové detaily (a některé hustníky a zarostlé paseky byly dost a dost zarostlé) a hustá síť cest. Za příznivého počasí (teplo, polojasno, v průběhu závodu spadlo pár kapek) probíhaly ve všech hlavních kategoriích zajímavé boje.

V mužích vedla po prvních dvou úsecích štafet LPU, na posledním úseku se před ní dostala štafeta ZBM a nakonec si doběhla pro vítězství, trio Brlica, Chromý a Nykodým mělo nakonec náskok dvou minut před LPU (Kamenický, Nožka, Udržal), na třetím místě s další minutou odstupu doběhla v závěru dost stahující štafeta PGP (Landovský, Flašar, Procházka), 4. ZBM B, 5. SHK, 6. ASU.

V ženách to byl jasný závod pro áčko ZBM, trojice Tesařová, Hiklová a Kabáthová běželo stále v čele a její náskok před béčkem ZBM (Šimková, Hlavová, Tužilová) byl v cíli 13 mnut, další 3 minuty zpět byly třetí turnovské ženy (Poloprutská, Dragowska, Omová), 4. DKP, 5. AOP, 6. PHK.

V dorostencích se rozhodlo o vítězství ZBM (Kelbl, Dekrét, Hirš) až na posledním úseku, na druhém místě se ztrátou 21 sekund finišovala štafeta PHK, třetí místo obsadila PGP. V dorostenkách s velkým náskokem vyhrála štafeta LPU (Peterová, Rückerová, Kopecká), s odstupem sedmi minut na druhém místě doběhla štafeta PGP, další 4 minuty zpět byl tým TRI.