Úvodní sraz - v závodním i slavnostním

27.11.2018 Jan Šedivý

První úvodní sraz české o-reprezentace s novým realizačním týmem po dlouhých 16 letech proběhl v Plzni… A jaký byl?

Začal poměrně zostra. Čtvrteční nočák startoval přímo pod impozantně osvětleným hradem Radyně na ošemetné mapě bez cest. Hromaďák dával tušit, že i když tempo není závodní, nikdo nebude chtít dát svoji kůži lacino. Bohužel velice komplikovaná dopravní situace trochu narušila plány pořadatelů a tak se nakonec startovalo ze 3 vln - páni, dámy, opozdilci. Na trati si nejlépe vedli Miloš Nykodým a benjamínek ženského týmu Terka Čechová.
>> GPS

Hlavním bodem pátečního programu bylo laktátové testování pod vedením Mudr. Zbyňka Pozdíška na dráze plzeňské Škodovky. Pět 4 členných skupinek odpracovalo slušnou porci zátěže - dámy 5x 1200m/páni 5x 1600m stupňovaně do maxima. Po každém úseku jen krátká pauza na odběr krve. Výsledky s individuálními doporučeními budou do 14 dnů a já věřím, že to bude další zajímavý informační vstup do zimní přípravy pro závodníky a jejich trenéry. Druhý laktátový test je v plánu na květen a ten by měl přinést zejména informace o posunu resp. finálním ladění na SP a MS.
Páteční program byl okořeněn sprintem v centru Plzně. Každý si ho mohl volně zaběhnout kdykoliv po celý den (aby nekolidoval s laktátovým testem). Večer pak proběhla tradiční úvodní schůze zaměřená zejména na sezónu 2019.
>> MAPA SPRINTU
>> ANALÝZA VYBRANÝCH POSTUPŮ

Sobota byla ve znamení závodů. Vojta Král a Miloš Nykodým si odskočili na MČR v krosu a vedli si naprosto skvěle - Vojta 3., Miloš 8. Potlesk pro oba! Zbytek týmu vyrazil za Třemošnou na middle na upravené trati bez cest a žluté. Závod byl zároveň vyhlášen jako nultý ročník Memoriálu Štěpána Kodedy (bývalého člena reprezentace a našeho skvělého kamaráda, který tragicky zemřel před 3 lety). Realizační tým si dal za cíl pokračovat v tomto memoriálu vždy na úvodních srazech a já doufám, že jestli na nás Kody kouká z nebíčka, tak se třeba i pousmál hlavní ceně pro vítěze mužské kategorie - legendární Kodyho červené trenky ve velikost XXL. Večer se pak tým oblékl do slavnostního a užil si perfektně uspořádanou anketu Nejlepší orientační běžec roku 2018.
>> VÝSLEDKY MEMORIÁLU + MEZIČASY
>> GPS D
>> GPS H

Nedělní zkrácený long s hromadným startem byl poslední tečkou za úvodním srazem. Záludnou trať se scorelaufem, delšími postupy i závěrečným technickým middlem (na mapě 1:5000) nejlépe prolétli Terka Janošíková a Marek Minář - pěkná práce.