Tři oblastní závody o víkendu

25.10.2018 Petr Klimpl

Tři oblastní závody o víkendu

Na poslední říjnový víkend jsou připraveny tři oblastní závody.

V sobotu pořádá KOB Choceň krátkou trať Východočeského poháru. Centrum je v Prochodech (Újezd u Chocně), poběží se na mapě Svatba (1:10000, autoři Jan Sháněl a Jiří Švadlena). Stavitel tratí Ondřej Pešek má k dispozici mírně zvlněný terén s hustou sítí cest, les je tam většinou jehličnatý, porostově velmi rozmanitý, střídají se velmi rychlé pasáže s místy s velmi sníženou průchodností. Přihlášeno je téměř devět stovek závodníků.

KOB Konice zve závodníky v sobotu do Benešova, kde pořádá klasickou trať pro Hanáckou a Jihomoravskou oblast (přihlášeno je téměř 700 závodníků). Stavitel tratí Václav Navrátil připravil tratě na mapě Benešovský příkop (1:10000, hlavní kartograf Bohumil Háj), poběží se v mírně kopcovitém terénu, který je dobře průběžný a kde je hustá síť komunikací, a který je porostově pestrý.

V neděli je oblastní žebříček Ještědské oblasti na krátké trati v České Lípě (Svárov), který pořádají TJ Stadion Nový Bor a KOB Kamenický Šenov. Pro téměř šest přihlášených závodníků staví tratě Petr Karvánek na mapě Rasova hůrka (1:10000, autoři Jaroslav Lamač, Petr Karvánek, Matouš Karvánek) v dobře průběžném lese se sítí cest a průseků.

Podrobnosti o závodech najdete v IS ORIS.


« zpět