Tři krátké tratě v okolí Valečova

8.8.2018 Petr Klimpl

Tři krátké tratě v okolí Valečova

Další 3-etapové závody připravil Sportcentrum Jičín na sobotu a neděli ve skalnatých terénech v okolí zříceniny hradu Valečov. Závody mají název Rumcajsovy míle.

Jsou připraveny tři krátké tratě, dvě v sobotu, jedna v neděli, všechny na mapách v měřítku 1:5000, které připravili Zdeněk Sokolář a Jan Drbal. Tratě postavili stavitelé tratí (E1 - Radek Ticháček, E2 – Michal Drobník, E3 – Lenka Kazdová) v terénu, který je středně kopcovitý s velice prudkými pasážemi a skalními průchody, většinou dobře průběžný. V celém prostoru se nachází řada pískovcových útvarů od malých kamenů, přes velké skály až po skalní města a skalní labyrinty. A protože se běží ve skalách, tak nejsou dovoleny boty s hřeby. Na startu je 1050 závodníků, to je limit, který byl dán pořadatelům ze strany CHKO.

Konkurence se v elitních kategoriích sešla velmi solidní. V ženách patří k favoritkám Němka Hanka Straube, dále Denisa Kosová, Kamila Gregorová, Kateřina Mullis, Martina Zvěřinová, Karolína Teplá či Věra Müllerová, v mužích pak Jan Procházka, Vojtěch Kettner, Šimon Navrátil, Martin Luštický či Rus Yury Masnyy.

Informace najdete na webu závodu.


« zpět