Tis 2020

13.8.2020 Petr Klimpl

Tis 2020

Téměř tisícovku závodníků uvítají pořadatelé z SK Praga na startu 3-denních závodů Tis 2020.

Na tratě jednotlivých etap bude využit rozsáhlý prostor u Tisu u Blatna, kde se v loňském roce běžel český šampionát štafet a klubů, rozšířený ještě směrem na jih od centra, které je na rozlehlé louce SV od obce Tis.

Mapy na všechny tři etapy byly připraveny pod vedením Jana Drbala, páteční krátká trať se poběží na mapě Lidčina skála, sobotní klasika na mapě Čertovka a závěrečná nedělní zkrácená klasika pak na mapě Jelení skok. Jednotlivé etapy postavili Ctirad Sysel (E1), Eliška Sieglová (E2) a Martin Kondrát (E3) ve smíšeném lese, kde je mírně kopcovitý terén s velkým množstvím situačních detailů (balvany, srázy, porostové detaily), dobrá průběžnost, středně hustá síť komunikací.

V dámské elitě se přihlásilo početně slabší pole závodnic, k hlavním favoritkám patří Martina Zvěřinová, Tereza Odehnalová, Lucie Luštická, Monika Rollier či Němka Hanka Straube. V mužské elitě je počet přihlášených větší, o nejčelnější příčky by měli bojovat především Daniel Hájek, Otakar Hirš, Matěj Klusáček, Jiří Valeš, David Procházka, Marek Prášil, Marek Schuster a Daniel Wolf.

Informace najdete na stránce závodu v IS ORIS.


« zpět