Štafety v Jablonečku vyhráli muži i ženy SK Žabovřesky

17.4.2016 Petr Klimpl

Štafety v Jablonečku vyhráli muži i ženy SK Žabovřesky

Český pohár štafet (a Česká liga klubů) měl na pořadu v neděli druhé kolo, které připravil z TJ Turnov v lesích v okolí bývalé osady Jabloneček. V ženách i mužích byly nejlepší štafety SK Žabovřesky.

Běželo severně od osady Jabloneček, kde byl pro OB zcela nový prostor – na pohled pěkný les se střídal s borovicovými pasážemi s borůvčím, rozptýlené smrkové hustníčky či prudké bukové svahy přikryté listím; v závěru byl podrost. Mapu Jabloneček–sever(1:10000) připravili Jan Picek, Christer Carlsson a Ingvar Svanberg, tratě postavil Daniel Wolf. Na startu bylo přes 200 štafet, počasí vydrželo bez deště (pršet začalo až po závodě), organizačně vše klapalo, v lese se ale bohužel nevyvarovali pořadatelé chyby, když na stojan 94 dali krabičku 77 a naopak, řada závodníků tam na prvních úsecích dost ztratila, ale protest podán nebyl a tak výsledky platí.

V mužích přivedl do cíle prvního úseku skoro již tradičně Kamenický (LPU), pardubická štafeta se udržela v čele i po druhém úseku, těsně za ní předávaly dvě štafety ZBM, na posledním úseku šel do vedení Nykodým a jasně doběhl první štafetě ZBM (Mokrý, Hájek, Nykodým) pro další vítězství, se ztrátou dvě a půl minuty skončila na druhém místě štafeta LPU (Kamenický, Udržal, Kubelka), další tři minuty ztráty mělo na třetím místě béčko ZBM (4. TUR, 5. PGP, 6. PHK).

V ženách vedla po prvním úseku štafeta PGP (Tichovská), na druhém úseku šla do vedení favorizovaná štafeta ZBM, na dalších místech předávaly týmy PGP a ZBM B, na posledním úseku udržela štafeta ZBM (Hrušková, Poklopová, Kabáthová) a byla v cíli o dvě minuty dříve než štafeta PGP (Tichovská, Matějů, Jakobová), která obsadila druhou příčku, z třetího místa bylo diskvalifikováno béčko ZBM a tak si pro cenu za třetí místo šla štafeta LPU v sestavě Horová, Hančová, Zvěřinová (4. TUR, 5. SHK, 6. DKP).

V dorostencích po celou trať vedla štafeta PHK (Bendák, Kavalír, Vandas) a vyhrála s velkým náskokem před STE, třetí skončili dorostenci LPU. Také v dorostenkách to na prvním místě bylo sólo štafety LPU (Peterová, Rückerová, Kopecká), která jasně vyhrála před týmy SHK a SRK.

Stránky závodu najdete tady.


« zpět