Štafety na Juniorském evropském poháru ve Francii

29.9.2019 Petr Klimpl

Závěrečnými štafetami ve Vesseaux byl zakončen letošní Juniorský evropský pohár.

Běželo se v prostoru s výskytem erozních údolíček a rýh v borovicovém lese. Průběh štafet byl velmi vyrovnaný. Štafety nebyly rozděleny na juniorskou a dorosteneckou kategorii.

V dívkách vyhrála štafeta SUI (Eliane Deininger, Elisa Bertozzi, Elena Pezzati), s minutovou ztrátou byla druhá štafeta FIN (Amanda Strandvall, Liisa Peltonen, Mikaela Karjalainen), další minutu a zpět zůstala štafeta NOR Ragnhild Eide, Ane Dyrkorn, Jenny Baklid). V konkurenci 42 štafet skončily naše týmy zhruba v první polovině. Áčko rozbíhala Michaela Dittrichová a předávala na 28. místě, na druhém úseku posunula Jana Peterová štafetu na 20. místo, na posledním úseku ještě ubrala Adéla Vandasová další dvě příčky, nakonec z toho bylo 18. místo se ztrátou necelých 14 a půl minuty. Béčko rozbíhala Kateřina Blažková a předávala na 37. příčce, Kateřina Grycová na druhém úseku posunula štafetu na 28. místo a Lucie Semíková dokončila na 23. místě (+15:40).

23. Czech Republic       1:58:14  +15:40

Mezi kluky (45 štafet) byli nejlepší norské týmy. Vyhrála jejich béčko ve složení Marius Airebekk, Niels Christian Hellerud a Jørgen Baklid před áčkem (Einar Melsom, Lukas Liland, Elias Jonsson), rozdíl mezi nimi byl 23 sekund. Třetí místo obsadili Švýcaři (Reto Egger, Tino Polsini, Chamuel Zbinden) s odstupem minuty a půl. Za naše áčko běžel na prvním úseku Jan Gajda a předával na 22. místě, Ondřej Metelka na druhém úseku posunul tým na 19. místo, poslední úsek zaběhl velmi dobře Martin Roudný, který předstihl šest svých soupeřů a byla z toho velmi solidní 13. příčka se ztrátou 7:15 min. na vítězné Nory. Béčko (Sebastuan Šafka, Milan Malačka a Jonáš Gottstein) skončilo na 31. místě se ztrátou přes 18 minut, když se po celý závod pohybovalo na začátku čtvrté desítky.