Sprintové štafety o medaile

20.5.2015 Petr Klimpl

Sprintové štafety o medaile

V neděli se koná druhý ročník Mistrovství a Veteraniády ČR sprintových štafet (premiérový ročník se běžel loni ve Smiřicích). Pořadatelé z Magnus Orienteering zvolili jako dějiště Valašské Meziříčí.

Centrum, popis terénu i údaje o mapě jsou totožné jako v sobotním závodě ve sprintu. Sprintovou štafetu tvoří dvě ženy a dva muži, sled úseků je D-H-D-H.

Loni si pro titul doběhla štafeta PGP, letos je také velkým favoritem, trojici Procházka, Tichovská, Matějů letos místo Šedivého doplní zřejmě Flašar. Další favorizované týmy staví ZBM (někde dokonce padlo, že by letos ZBM mohlo vybojovat všechny 3 medaile v této disciplíně, tak rozsáhlý má letos tento klub kádr), uvidíme, jak budou jednotlivé štafety sestaveny, loni si čtveřice Kabáthová, Chloupek, Indráková a Nykodým doběhla pro stříbro. Loni bronzové družstvo PHK je oslabeno o Losmana, uvidíme, kdo doplní loňskou úspěšnou trojici Čepová, Kosová a Kamenický. Dalšími favority jsou LPU (loni čtvrtí), AOP (loni pátí), TUR (loni devátí) a především SJC (loni osmí).

V dorostu loni vyhrála štafeta PHK v sestavě Chaloupská, Mašata, Novotná a Vandas a i letos jsou královéhradečtí dorostenci velkými favority mistrovského závodu. Loni získaly medaile štafety JPV (stříbro) a SJI (bronz), a i letos se řadí k favoritům na medaili, o kterou určitě budou usilovat letos velmi silné týmy PGP, SHK, ZBM, překvapit ale mohou i další (LCE, CHC, BOR či LPU).

Běží i veteráni ve Veteraniádě ČR.

Dorostenci startují v deset hodin, dospělí pak v 11:15 hod. Stránky obou šampionátů najdete zde.


« zpět