Sprintové štafety ME univerzit

27.7.2019 Petr Klimpl

Sprintové štafety ME univerzit

Program ME univerzit zakončily sprintové štafety (dvoučlenné čtyřúsekové) v centru Olomouce. Tereza Janošíková ve štafetě s Markem Schusterem (UP Olomouc) zkompletovala v mixech zlatý hattrick.

Závod to byl velmi dramatický a vyrovnaný, nakonec rozhodoval až závěr, tým Swiss Federal Institute of Technology in Zurich (Laura Ramstein a Philipp Von Arx) byl jen čtyři sekundy za vítězi, třetí Budapest University of Technology and Economics (Virag Weiler, Mate Dalos) měla ztátu 9 sekund.

WM      
1. University Palacky Olomouc                          51.34        
    Tereza Janošíková
    Marek Schuster
2. Swiss Federal Institute of Technology in Zurich     51.38   + 0.04
    Laura Ramstein
    Philipp Von Arx
3. Budapest University of Technology and Economics     51.43   + 0.09
    Virag Weiler
    Mate Dalos
4. Bern University of Applied Sciences                 54.01   + 2.27
    Marita Hotz
    David Von Arx
5. Saint-Petersburg State University of Aerospace      54.57   + 3.23
    Daria Panchenko
    Daniil Kashin
6. University of Clermont Auvergne                     57.30   + 5.56
    Chloe Dudoignon
    Hugo Vaxelaire

Další medaili pro ČR - stříbro - získaly v ženách pro Univerzitu Karlovu v Praze Alena Voborníková a Petra Landovská, když nestačily jen na štafetu Swiss Federal Institute of Technology in Zurich (Katrin Muller a Deborah Stadler), jejich ztráta byla 1:41 min. Za třetím týmem Latvian Academy of Sport Education (Liga Valdmane, Elizabete Blumentale) doběhla na čtvrtém místě štafety Univerzity Palackého Olomouc v sestavě Anna Kopecká a Pavla Horová.

WW      
1. Swiss Federal Institute of Technology in Zurich     56.36        
    Katrin Muller
    Deborah Stadler
2. Charles University                                  58.17   + 1.41
    Alena Voborniková
    Petra Landovská
3. Latvian Academy of Sport Education                  58.29   + 1.53
    Liga Valdmane
    Elizabete Blumentale
4. University Palacky Olomouc                          58.46   + 2.10
    Anna Kopecká
    Pavla Horová
5. Swiss Federal Institute of Technology in Zurich     60.38   + 4.02
    Hanna Muller
    Marcia Murner
6. University of Clermont Auvergne                     61.07   + 4.31
    Tereza Šmelíková
    Juliette Basset

V mužích byla první štafeta Swiss Federal Institute of Technology in Zurich (Sven Hellmuller, Jannis Schonleber) před Catholic University of Leuven (Tristan Bloemen, Warre De Cuyper) a béčkem Swiss Federal Institute of Technology in Zurich (Silvan Ullmann, Joel Morgenthaler), dvojice VUT Brno Ondřej Vystavěl a Petr Horvát doběhla na 5. místě.

MM      
1. Swiss Federal Institute of Technology in Zurich     51.48        
    Sven Hellmuller
    Jannis Schonleber
2. Catholic University of Leuven                       51.58   + 0.10
    Tristan Bloemen
    Warre De Cuyper
3. Swiss Federal Institute of Technology in Zurich     52.00   + 0.12
    Silvan Ullmann
    Joel Morgenthaler
4. National Institute of Applied Sciences Lyon         52.18   + 0.30
    Maxime Rauturier
    Arnaud Perrin
5. Brno University of Technology                       52.27   + 0.39
    Ondřej Vystavěl
    Petr Horvát  
6. University of Clermont Auvergne                     52.38   + 0.50
    Clement Guillemain
    Guilhem Elias

Další informace jsou na stránce EUOC.


« zpět