Sprint v Plzni

27.5.2018 Petr Klimpl

Manufaktura Český pohár měl v sobotu na pořadu závod ve sprintu v centru Plzně. Vítězi se stali Miloš Nykodým a Adéla Indráková.

Závod uspořádal Klub orientačních sportů Slavia Plzeň. Centrum bylo na nádvoří pivovaru Prazdroj. Aleš Hejna připravil mapu Plzeň 12 (1:4000), stavitelé tratí Luděk Bartoš a Marcela Staňková měli k dispozici historické centrum města, městský park s areály sportovišť a areál pivovaru. Závod se běžel za velmi teplého počasí. Tratě byly nezvykle postaveny, navíc závod byl provázen řadou technických problémů, které se po závodě dlouho řešili a některé kategorie se musely ukončit na předposlední kontrole.

V mužské elitě vyhrál Miloš Nykodým (ZBM), který se na čele pohyboval po celou trať, jeho náskok před druhým Maďarem Áronem Bakó byl nakonec jen 8 sekund, o další 4 sekundy byl pomalejší Vojtěch Král (SSU), ten měl řadu nejrychlejších mezičasů, ale chyby na 4. a 7. kontrole ho odsunuly na třetí místo, čtvrtý skončil Martin Poklop (SSU) se ztrátou 35 sekund (5. Šimona Navrátil, PGP, 6. Daniel Hájek (ZBM).

15. Zimmermann Štěpán        ZBM9101   SK Žabovřesky Brno       15:35   + 1:30

V  dámské elitě byla nejlepší Adéla Indráková (ZBM), která se až v závěru dostala před dlouho vedoucí Barborou Zháňalovou (ZBM), v cíli byl mezi nimi rozdíl 10 sekund, třetí místo obsadila Lenka Mechlová (SHK) se ztrátou 16 sekund za vítězkou (4 Denisa Kosová, PHK, 5. Natalia Hiklová, ZBM, 6. Vendula Horčičková, LCE).

15. Omová Michaela           TUR8153   OOB TJ Turnov            15:35   + 1:38

V juniorech byl o hodně nejrychlejší Tomáš Křivda (CHC), jeho náskok před dalšími byl 50 sekund, o druhé místo se stejným časem podělili Vít Horčička (STE) a Daniel Vandas (PHK). V juniorkách vyhrála Tereza Čechová (KAM) o 2 sekundy před Terezou Janošíkovou (SSU), která ztratila hned v úvodu, a třetí Eliškou Sieglovou (PGP), která měla odstup za vítězkou 25 sekund. V H18 byl nejrychlejší Jan Gajda (KAM), 6 sekund za ním skončil druhý Martin Roudný (LPU), třetí Tomáš Zalaba (SJC) měl ztrátu 23 sekund. V D18 patřilo vítězství Lence Polákové (SOP), druhá o 9 sekund byla Klára Nechanická (OSN), třetí místo obsadila Dagmar Biersaková (KRL) už s minutovou ztrátou. V H16 pokořil všechny české závodníky Maďar Zoltán Bujdosó, druhý se ztrátou 6 sekund skončil Šimon Mareček (OSN), třetí Milan Malačka (DKP) měl ztrátu na vítěze  15 sekund. V D16 byla nejlepší Tereza Chrástová (STH), druhé místo se ztrátou jen jedné sekundy obsadila Markéta Mulíčková (ABM) a třetí Elin Martanová (VLI) ztratila ještě o 6 sekund více.