Sobotní štafety pro muže i ženy Žabovřesk

17.9.2016 Petr Klimpl

Sobotní štafety pro muže i ženy Žabovřesk

SK žabovřesky připravil na sobotní dopoledne 6. kolo Českého poháru štafet s centrem na louce u obce Košíkov. Pro vítězství si v mužích i ženách doběhly štafety pořadatelského oddílu.

Běželo se v plochém terénu, kde byl převážně smrkový les se spoustou vegetačních detailů a hustou sítí cest, terén nabídl všechny druhy průběžnosti a průhlednosti lesa, byla tam i místa se zajímavými vrstevnicovými detaily, prameniště a podmáčené oblasti, bohužel bylo v lese i poměrně dost podrostu a v hustnících i dost ostružin. A také dost vos a sršňů, dost závodníků bylo poštípáno, závody tím byly dost ovlivněny (v ženách třeba nedokončily dvě štafety LPU). Tentokrát nezasahoval vrtulník, ale přijely sanitky záchranky, někteří ze závodníků byli i hospitalizováni v nemocnici. Pěknou mapu připravil Zdeněk Rajnošek, tratě pro necelých 300 štafet postavil Jiří Otrusina. Počasí v průběhu závodu vydrželo, hodně silná dešťová přeháňka přišla až těsně před vyhlášením výsledků.

V ženách na prvním úseku doběhly do cíle na prvních dvou místech štafety PHK a ZBM, po druhém úseku se pořadí vyměnilo, ale tým PHK neměl nikoho na třetí úsek a tak si štafeta ZBM s velkým náskokem doběhla pro vítězství, trio Tužilová, Hrušková a Chromá vyhrálo o 7 minut před další štafetou PHK (M. Novotná, Kamenická, Topinková), která se postupně v pořadí posouvala až na konečné druhé místo. Další dvě minuty zpět zůstala štafeta PGP (Ryšavá, Jakobová, Matějů), která těsně porazila čtvrtou štafetu ZBM B (5. SHK, 6. TUR).

V mužích z prvního úseku doběhly nejdříve štafety KAM a TZL, na druhém úseku šla do čela favorizovaná štafeta ZBM, která nakonec s přehledem vyhrála, když běžela ve složení Hájek, Chromý, Nykodým. Čtyři minuty zpět zůstala na druhém místě štafeta LPU (Procházka, Kubelka, Kamenický), když v závěru odolala stahovačce PGP (Landovský, Navrátil, Procházka), rozdíl mezi druhou a třetí štafetou byl v cíli jen 17 sekund. Na dalších místech skončily týmy PHK, SHK a ASU.

V dorostenkách si na prvním úseku vybojovala štafeta LPU náskok 4 minut, na druhém úseku přidala další 4 minuty, na posledním úseku sice hodně ztratila, ale přesto to trojici Rückerová, Kopecká a Peterová stačilo na vítězství. Na druhém místě se ztrátou minuty doběhla v závěru hodně stahující štafeta PHK, další minutu zpět byly dorostenky PGP. V dorostencích vedla po prvních dvou úsecích štafeta ZBM, skvělý finiš Vandase však přinesl vítězství týmu PHK (první dva úseky běželi Bendák a Starý), za druhou štafetou ZNM doběhli jako třetí dorosstenci ZBM, ale pro nesprávné ražení na 2. úseku byli disk a pro cenu za 3. místo si šli dorostenci STE. 

Web závodu najdete tady.

 


« zpět