Sobotní Mistrovství ČR v nočním OB

10.4.2019 Petr Klimpl

Sobotní Mistrovství ČR v nočním OB

První letošní český o-šampionát proběhne v sobotu večer u Hořic.

OK Slavia Hradec Králové pořádá Mistrovství a Veteraniádu ČR v nočním OB s centrem v obci Boháňka – Skála (obecní dům, okolí koupaliště, letní kino). Tratě postavil Michal Jedlička na mapě Vřešťovský chlum (1:10000, autoři Tomáš Leštínský, Jan Netuka, Jan Langr), předchozím mapami byly Skála (1998) a Vřešťovský chlum (2001). Kontroly (nejsou vybaveny reflexy) budou ve středně členitém podhorském terénu s řadou terénních tvarů, v části s pozůstatky po těžbě pískovce, s hustou sítí komunikací a proměnlivou průběžností porostů, nepravidelné mýtiny po těžbě kůrovcem zasažených porostů.

Na startu bude více jak 500 závodníků, bohužel budou chybět naši nejlepší v kategoriích mužů a žen, kteří jsou na soustředění a nominačních závodech v Norsku. Kdo by tedy měl bojovat v těchto kategoriích o nevyšší umístění?

V ženách (na startu je jich 22) by měla být hlavní favoritkou Petra Aschermannová (KAM), velké zkušenosti z nočních šampionátů má Eva Kabáthová (ZBM), která má z let 2014 a 2017 z nočního mistrovské tituly. K dalším aspirantkám na medaile určitě patří sestry Šikovy (LPM), Karolína Teplá (SHK), Lenka Poklopová (SSU), Gabriela Hiršová (ZBM) či Dominika Plochová (DKP). Mezi 56 přihlášenými muži je hlavním favoritem loni stříbrný Jan Procházka (PGP, zlato v nočním vybojoval už v roce 2015), jeho největším soupeřem by měl být Jan Petržela (PHK), který v této disciplíně získal titul v roce 2014, dalšími favority na čelní umístění by pak měli být především Jiří Valeš (LPM), Lukáš Kettner (KAM), Jan Flašar (PGP), Adam Chromý (TBM - titul v nočním má z roku 2013), Kuba Dragovski (TUR), Adam Chloupek (ZBM), Pavel Brlica (ZBM) či Radek Nožka (LPU).

V juniorkách by se o titulu mělo rozhodnout mezi našimi nejlepšími Terezou Janošíkovou (SSU) a Barborou Chaloupskou (PHK), dalšími adeptkami na medaili jsou i Eliška Sieglová (PGP), Nikola Thýnová (SHK)či Kateřina Grycová (ZBM). Závod juniorů má jasného favorita v Tomáši Křivdovi (CHC), jeho největšími soupeři by měli být Vít Horčička (TBM), Tomáš Thoř (TUR), Michal Bořánek (VSP), Ondřej Hlaváč (ZBM) či dvojice LPU Martin Roudný a Jan Rusin. Početně dost obsazené kategorie dorostu mají celou řadu aspirantů na čelní umístění, situace v nich je na počátku sezóny (zvláště v nočním) hodně nepřehledná.

Poměrně hodně početně obsazené jsou i kategorie veteránů, veteránek se na startu tolik nesejde.

Web závodu najdete zde.


« zpět