Šest víkendových oblastních závodů

13.6.2018 Petr Klimpl

Šest víkendových oblastních závodů

O víkendu proběhnou poslední oblastní závody v jarní části sezóny. Běží se pět závodů v sobotu a jeden v neděli.

Sobota

Východočeský pohár má na pořadu krátkou trať, kterou připravil Start Náchod s centrem na louce v obci Kramolna. Skoro 800 přihlášených závodníků čeká mapa Kramolna (1:10000), kterou připravil Zdeněk Sokolář. Ten také staví tratě které povedou v mírně zvlněném terénu, kde jsou v části prostoru rozsáhlé hustníky, ve kterých leží místy na zemi prořezané stromky, ve zbytku je dobře průběžný les, místy jsou drobné terénní tvary po těžbě.

Na Vysočině pořádá Sportovní klub Chotěboř Mistrovství oblasti Vysočina na klasické trati. Centrem je areál firmy Alka holding u Chotěboře. Pro necelé čtyři stovky závodníků připravil Martin Gregor tratě ve vysočinský terén s poměrně hustou sítí komunikací, kdy delší tratě překonávají řeku Doubravu, les je porostově hodně pestrý. Připravena je mapa ALKA 10.

Valašská oblast a Moravskoslezský kraj mají společné mistrovství oblasti na klasické trati. Pořadatelé z Klubu orientačního běhu Směr Kroměříž přivítají více než 300 závodníků v centru v obci Věžky u Kroměříže. Závodníky čeká průběžný, mírně kopcovitý terén, kde je množství cest i terénních prvků. Mapu Havlák 2018 připravil Vítězslav Pěček, který i postavil tratě.

V Hanácké oblasti pořádá OOB TJ Zlaté Hory mistrovství oblasti na klasické trati. Pořadatelé přivítají téměř 450 závodníků na mapě Zámecký pahorek (1:10000), kterou připravili Petr Mareček a Martin Kratochvíl. Stavitel tratí Tomáš Novotný má k dispozici svažitý horský les s těžkou podložkou, s ojedinělými terénními detaily a skalkami, který byl donedávna porostově pestrý (střídání čistého lesa s hustníkovými pasážemi), momentálně hodně rychle postupuje těžba dřeva, přibývá otevřených pasáží. Centrem závodu je v Rejvízu na chatě Férovka.

Jihomoravská liga má na pořadu klasickou trať, kterou připravil Klub orientačních sportů MENISKOS Brno. Necelé tři stovky závodníků poběží na mapě Na Zámečku (1:10000, autoři Petr Matula a Petr Hrouda). Centrem závodu je přírodní koupaliště Říčanech u Brna, Stavitel tratí Petr Hrouda má k dispozici smíšený les, kde je střední hustota komunikací, údolí Říčanského potoka - na V příkrá stráň se skalkami a rýhami, na Z středně členitý terén s porostovými a terénními detaily, střídání různých druhů porostů, sezónní podrost.

Neděle

Mistrovství Ještědské oblasti na klasické trati má centrum v Srbské Kamenici (autokemp U Ferdinanda). Sportovní klub OK Jiskra Nový Bor přivítá téměř osm stovek závodníků na mapě Kamzičí rokle, kterou připravil Zdeněk Sokolář v kopcovitém a členitém terénu, kde jsou pískovcové srázy a věže, místy i kameny. Tratě staví David Nehasil.

Podrobnosti o všech závodech najdete v IS ORIS.


« zpět