Rumcajsovy míle

9.8.2017 Petr Klimpl

Rumcajsovy míle

Další třídenní závody přivítá koncem týdne Český ráj. Pořadatelé ze Sportcentra Jičín připravili 3-denní závody Rumcajsovy míle.

Všechny etapy se poběží ve středně kopcovitém, většinou dobře průběžném terénu, kde je řada pískovcových útvarů od malých kamenů po velké skály i hustá síť cest.

První etapa v pátek odpoledne (krátká trať) má centrum v tábořišti Svitačka u obce Troskovice, na mapě Cipísek ji postavil Jan Beneš. Na další dvě etapy se závodníci přesunou do centra na louce pod penzionem Brada. Druhá etapa (zkrácená klasika) má připraveny tratě na mapě Manka a postavil ji Jiří Kazda. Závěrečná nedělní krátká trať s intervalovým startem se běží na mapě Rumcajs (stavitelem tratí je Zdeněk Koťátko).

Přihlášeno je necelých tisíc závodníků, v dámské elitě patří k hlavním favoritkám Iva Rufferová, Dominika Plochová, Martina Matějů, Michaela Omová, Martina Bochenková, Marie Procházková či Iveta Šístková, v mužské elitě pak Ondřej Semík, Jan Palas, Kuba Dragowski, Michal Smola nebo Jan Kolín.

Webové stránky závodu najdete zde.

 

Převzato ze stránky http://www.lpu.cz/beda/.


« zpět