Reprezentace v Boskovicích

29.1.2018 Radek Novotný

Reprezentace v Boskovicích

První letošní sosutředění měla česká reprezentace v orientačním běhu v Boskovicích.

1) NOB
Volitelný prolog víkendovky s volitelnou délkou. Vstříc pocukrovanému svahu ale vyrazili po InBody měření skoro všichni.
Nutno podotknout, že ve většině případů se už díky výkonu čelovek nejedná o navigaci se sníženou viditelností, ale o navigaci se zúženým periferním viděním... 
[NOB - trať A]
[NOB - trať B]
[NOB - trať C]

2) Téma VÝŽIVA
Ve spolupráci s projektem sportifnutrition.cz, partnerem reprezentace, proběhlo měření tělesných parametrů na přístroji InBody.
Každý dostal obratem na svůj email stručné výsledky, nicméně měření poskytuje ještě mnohem obsáhlejší výstup, který bude po vygenerování také rozeslaný.
V návaznosti na měření proběhla páteční večerní přednáška o teoretických východiscích přiměřené sportovní stravy.
V sobotu následovaly individuální odborné konzultace nad výsledky měření. V další fázi bude možné v případě zájmu provést konkrétní individuální úpravu jídelníčku - k tomu bude potřeba, aby si zájemci vytvořili týdenní záznam svého typického jídelníčku.
Součástí spolupráce je i dodávka vhodných potravin a doplňků stravy podle individuálních potřeb, což by se asi také týkalo hlavně těch, kteří budou mít zájem provést kvalitativní výživové změny.
 
3) AP intervaly
Nejen oscilace výkonu v rámci meziprahového prostoru, ale i oscilace charakteru mentální zátěže. Záměrně nezáživný výběh 1.5 km/120 m po zledovatělé cestě střídaly příjemné mapové seběhy, které na okleštěné mapě nebyly vždy úplně navigačně zadarmo a nutily k většímu zapojení základních technik (směr, plán, vzdálenost, vsrstevnice).
Muži absolvovali 5 okruhů o celkové délce tratě 17.5 km (Jan Šedivý 88´) a ženy zvládly 4 okruhy (juniorka Terka Janošíková 89´).
Běželo se vcelku, s možností vlastního občerstvení.
[AP intervaly - trať A]
[AP intervaly - trať B]
[AP intervaly - trať C]
[AP intervaly - trať D]
[AP intervaly - trať E]
[AP intervaly - GPS tracking]

4) Vrstevnicovka
 Prostor Ledková huť nabízí na naše domácí poměry velmi atraktivní reliéf a tady jsme si ho mohli naplno užít. Tratě byly důkladně rozfarstované, což umožnilo zkrátit startovní okno a mít dostatečně dlouhou trávící pauzu.
Muži 8.9 km (Pavel Kubát 68´), ženy 7.2km (Vendula Horčičková 67´).
[Vrstevnicovka - GPS tracking]
[Vrstevnicovka - všechny kontroly]

5) Týmové sezení
Kromě stručné rekapitulace jednotlivých tréninků jsme vcelku důkladně prošli i nominační kritéria pro nadcházející sezónu a také logistické parametry jednotlivých akcí (ubytování, zpřesněné termíny, letenky...).
 
6) Farstovaný long
"Jak člověk polevil, tak se v tom začal hrozně plácat." (Vendula Horčičková 13.3 km/89´)
"Byl to docela kalup, trochu se závodilo." (Vojtěch Král 17.6 km/101´). Možná i proto se běželo výrazně rychleji, než se plánovalo.
Nicméně zase se ukázalo, že les u Protivanova, kde při AMS běželi kluci middle průměrem 4:39 min/km, je opravdu rychlý. I s deseti centimetry mokrého sněhu.  Trať nabízela několik hodně dlouhých postupů s důrazem na přesnost realizace a mezi nimi sekvence kratších postupů evokujících situaci v motýlku. V těch místech to bylo také silně farstované, což zároveň pomáhalo aspoň trochu vytěsnit sněžnou stopovanou.
[Long H - 3drerun]
[Long D - 3drerun]


« zpět