Prvomájové o-závody

29.4.2019 Petr Klimpl

Prvomájové o-závody

V některých oblastech využijí státního svátku 1. května pro pořádání oblastních závodů.

Šestým závodem jarního žebříčku Středočeské oblasti a jarního Manufaktura Pražského žebříčku je sprint, který připravuje SPORTICUS orienteering do Čelákovic, centrum je na školním hřišti u ZŠ J. A. Komenského. Poběží se sprint v městských ulicích s pevným povrchem a v městských parcích se smíšeným povrchem. Mapu Čelákovice připravil Martin Matoušek, tratě staví Markéta Kalinová, přihlášeno je téměř 1200 závodníků.

V západních Čech jsou na pořadu dva závody, oba pořádá pro více než 200 závodníků KOB Baník Sokolov. Dopoledne se běží žebříčková krátká trať s centrem ve Svatavě-Podlesí (louka pod železniční zastávkou Svatava). Tratě postavili Karel Rambousek st. a Olda Kohoutek na mapě Vránov Jih, závodníky čeká dobře průběžný les, s prudkými svahy u řeky Svatavky a bývalý pískový lom. Odpoledne proběhne mistrovství oblasti ve sprintu. Centrum je ve Střední odborná škola Sokolov. Tratě povedou parkem a městskou zástavbou, tratě na mapě Zámecký park opět připravili Karel Rambousek st. a Olda Kohoutek.

Ve východních Čechách je na programu další závod Východočeského pohár, který pořádá SK Studenec. Centrem závodu je koupaliště v Mostku, klasická trať se poběží na mapě Holubí vrch (mapovali Roman Horký, Ladislav Hrubý, Martin Vik). Pro téměř 900 přihlášených závodníků postavili tratě Ladislav Hrubý a Petr Junek v mírně zvlněném terénu, který je velmi dobře průběžný se středně hustou sítí komunikací, místy jsou kameny a pozůstatky po těžební činnosti (prohlubně), minimální podrost, ve východní části pak postupně osazované paseky s hustníky a oplocenkami.

Podrobnosti o závodech najdete v IS ORIS.


« zpět