První listopadový víkend s OB

31.10.2019 Petr Klimpl

První listopadový víkend s OB

Na sobotu je připraven jeden oblastní závod v Čechách a jeden na Moravě, na neděli pak jeden v Čechách.

Sobota

Klasika Východočeského poháru se běží v Přelovicích. Pořadatelé z OK Lokomotiva Pardubice se po 20 letech vracejí do rovinatých terénů severně od Přelouče. Necelou tisícovku závodníků čeká rovinatý les s hustou sítí komunikací, porostově různorodý, místy se sníženou průběžností a podrostem; v západní části hluboké jsou vodní kanály a potoky; místy probíhá ostrůvkovitá těžba dřeva, mohou vzniknout nové mýtiny; viditelnost v terénu je dobrá. Mapu Černý Nadýmač připravili Ondřej Pipek a Jan Věříš (kategorie DH16C, DH18C, DH21CD, DH35CD mají měřítko 1:15000, ostatní 1:10000). Tratě postavil Jan Fukátko.

V Náměšti na Hané pořádá Spolek orientačních běžců Olomouc krátkou trať žebříčku Hanácké oblasti. Poběží se na mapě Švédská hradba II (mapovali Petr Hynek a Pavel Grulich, revidovali Ondřej Vystavěl a Zdeněk Janů) v porostově velmi pestrém lese s hustou sítí cest, místy s výraznými terénními tvary, v severní části s prudkým svahem k řece Šumici. Tratě pro více než 500 závodníků připravil Jiří Kubíček.

Neděle

Více jak tisíckovku závodníků uvítají pořadatelé z USK Praha na klasické trati Pražského žebříčku a Středočeského žebříčku. Za centrum zvolili louku SZ od obce Kytín. Tratě na mapě Na Rovinách (mapovali Petr Uher a Radim Ondráček) postavil Michal Bořánek v typicky brdském terénu, kde je hustá a střední síť komunikací, plošší náhorní část i prudké svahy, místy hodně kamenité, spíše dobrá a střední průchodnost porostů.

Podrobnosti o závodech najdete v IS ORIS.


« zpět