První letošní vícedenní

8.7.2020 Petr Klimpl

První letošní vícedenní

O víkendu proběhnou první letošní vícedenní závody - 27. ročník H.S.H Vysočina cup.

Pořadatelé z SK Chrast chtěli původně tyto 3-denní závody pořádat u Chotěboře, kvůli tomu, že nenašli podporu u majitelů lesa, tak na poslední chvíli přemístili "Botas" o dost blíže ke svému domovskému sídlu - centrum bude na louce nedaleko obce Smrček.

Program začne v pátek odpoledne krátkou tratí, kterou postavil Josef Vítek na mapě Studená Voda (mapoval Martin Krejsa). V sobotu se běží klasická trať, kterou připravil Martin Krejsa na mapě Ležák (mapovali Martin Krejsa a Pavel Vítek). V neděli je zkrácená klasická trať s handicapovým startem, poběží se na mapě Velká Straka (mapoval Martin Krejsa), autorem tratí Jakub Hledík. Všechny tři etapy se poběží v převážně jehličnatém lese s hustou sítí komunikací, s velkým množstvím porostových, kamenitých a jemných vrstevnicových detailů; v SV části prostoru je odlišný terén s pravoúhlou sítí komunikací. Pořadatelé připravili pro více než tisícovku účastníků tradičně i další doprovodný program.

V řadě kategorií se sejde poměrně velmi kvalitní konkurence. V ženách budou k hlavním favoritkám patřit Natalia Hiklová, Tereza Odehnalová, Alena Voborníková, Iveta Šístková, Klára Nechanická, Kateřina Grycová či Gabriela Hiršová. Mezi muži by o příčky nejvyšší měli bojovat především Jan Petržela, Petr Horvát, Filip Hadač, Jan Gajda, Jakub Škoda, Lukáš Kettner, Štěpán Mudrák, Jiří Valeš, Martin Roudný, Radek Nožka, Jan Flašar, Jan Bendák, Jan Mrázek, Marek Prášil, Martin Poklop, Marek Schuster, Jeroným Kamenický, Štěpán Zimmermann a Pavel Brlica.

Informace najdete na stránce závodu v IS ORIS.

 

 


« zpět