První dva závody letošní o-sezóny

16.3.2019 Petr Klimpl

Letošní oficiální sezóna orientačního běhu začala dvěma závody.

První závod byl trochu netradičně na jihu Čech. V pátek večer uspořádal SK Kotnov Tábor Mistrovství Jihočeské oblasti v nočním orientačním běhu. Centrum závodu bylo v ZŠ Sezimovo Ústí 2, běželo se na mapě Kozí Hrádek (1:10000), stavitelka tratí Helena Hudečková připravila tratě v mírně zvlněném terénu s různě prostupným porostem s novými pasekami a zbytky větví po provedené lesní těžbě. Na startu bylo 30 závodníků, v ženách vyhrála Vanda Králová (BZP), v mužích byl nejrychlejší dorostenec Jáchym Hojný (SJH).

Druhý víkendový závod, sobotní Jarní skály, přilákal daleko více závodníků. Pořadatelé z SOK TJ Turnov měli tradičně centrum v Podkosti u hotelu Podkost. Stavitel tratí Petr Kvapil měl k dispozici mapu Kost - JIH, běželo se ve členitém terénu s množstvím pískovcových skalek. V ženách byla nejrychlejší Anna Štičková (SSU), která skoro o tři minuty porazila druhou Barboru Chaloupskou (PHK), třetí Tereza Odehnalová (ZBM) měla ztrátu čtyři minuty. V mužích si pro vítězství doběhl Švéd Martin Regborn, který za sebou nechal o tři a půl minuty druhého Vojtěcha Krále (SSU), třetí Pavel Kubát (PHK) měl ztrátu ještě o dvě minuty větší.

Podrobnosti o závodech najdete v IS ORIS.