Přihlášky na pořádání závodů v roce 2020

19.1.2019 Petr Klimpl

Přihlášky na pořádání závodů v roce 2020

Skončily přihlášky do 1A. kola výběrového řízení na pořadatele závodů sekce OB v roce 2020.

Do tohoto kola byla zařazeny neobsazené závody z 1. kola - M ČR ve sprintu a sprintových štafet, M ČR štafet a klubů, jarní a podzimní trojkombinace (dva závody štafet a sprint). Přihlášek přišlo málo...

Na sprintové šampionáty se hlásí SKI OB Šternberk. M ČR ve sprintu chce uspořádat přímo ve Šternberku, běžet by se mělo v historické zástavbě s areálem státního hradu Šternberk a areálem bývalého augustiniánského kláštera, kde již byla předchozí mapa Šternberk 2015 a Šternberk 2013. Šampionát sprintových štafet by pak byl ve městě Litovel, v historické městské zástavbě s typickým systémem vodních kanálů (Hanácké Benátky), kde dosud nebyla žádná mapa pro OB.

Na pořádání víkendových závodů M ČR štafet a M ČR klubů a M ČR oblastních výběrů žactva se přihlásil Orientační běh Opava, který stejně jako v 1. kole nabízí prostor s vrstevnicově velmi členitým terénem, kde jsou lomy různé velikosti po těžbě žuly, spousta kup, kupek, prohlubní, jam, kamenů, srázků, bažinek, melioraček a který je porostově zajímavý a detailní (prostor Kobylá nad Vidnávkou, Černá Voda, Stará Červená Voda, Velká Kraš), předchozí mapa Venušiny Misky střed z roku 2015.

Na pořádání trojkombinací se v tomto kole opět nikdo nepřihlásil, všech šest závodů bude přesunuto na 2. kola výběrového řízení (jsou v něm závody žebříčku B), které má uzávěrku přihlášek 5. března 2019.


« zpět