Přebor škol v orientačním běhu

19.4.2018 Kristýna Skyvová

Přebor škol v orientačním běhu

V pátek 20. dubna odstartují krajská kola celostátní soutěže Přebor škol v orientačním běhu ve školním roce 2017/2018 závodem v Jablonci nad Nisou pro Liberecký kraj.

Přebor škol v orientačním běhu je náborová akce pro školní kolektivy s možností postupu až na úroveň celostátního finále. Krajská kola jsou připraveny pro všechny kraje, informace k jednotlivým závodům jsou k dispozici v termínové listiněVe školním roce 2016/2017 startovalo v krajských kolech celkem 2449 žáků základních a středních škol, postupové závody proběhly ve všech krajích. Vítězství v celostátním kole, které se konalo v Čechách pod Kosířem, v kategorii základních škol již podruhé obhájila ZŠ a MŠ Studenec před Gymnáziem a SOŠ Jilemnice a Biskupským gymnáziem Hradec Králové. V kategorii středních škol zvítězili studenti Gymnázia Jihlava, druhé místo vybojovalo Mendelovo gymnázium Opava, třetí místo získalo Gymnázium Dašická Pardubice. Reportáž z Celostátního finále Přeboru škol z Čech pod Kosířem je ke shlédnutí v archivu ČT.


Celostátní finále Přeboru škol v orientačním běhu ve školním roce 2017/2018 bude pořádat ve středu 6. června OK Lokomotiva Pardubice. Partnerem akce je Dostihový spolek a.s. Tato společnost provozuje Dostihové závodiště v Pardubicích, na kterém se červnový závod poběží.

Informace k soutěži jsou dostupné také z webu Asociace školních sportovních klubů.

Školy, které se umístily v redukovaném pořadí na 1. až 6. místě v roce 2016/17, vybojovaly právo startu dvou škol daného kraje v celostátním finále v roce 2017/18:
Kategorie D7, H7, D9, H9 (resp. DIII, HIII, DIV, HIV - 2. stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií): Liberecký kraj 2, Královéhradecký kraj 2, Olomoucký kraj 2, kraj Praha 2, Moravskoslezský kraj 2, Pardubický kraj 2, ostatní kraje po 1.
Kategorie DS, HS (resp. DV, HV - střední školy): kraj Vysočina 2, Moravskoslezský kraj 2, Pardubický kraj 2, Olomoucký kraj 2, Zlínský kraj 2, Královehradecký kraj 2, ostatní kraje po 1.

 

 


« zpět