Pokračují oblastní žebříčky

12.9.2019 Petr Klimpl

Pokračují oblastní žebříčky

V sobotu se běží tři oblastní žebříčky.

Východočeský pohár pokračuje krátkou tratí (14. kolo soutěží), kterou pořádá OOS Spartak Vrchlabí v Krkonoších. Centrum je na louce u restaurace Möhwaldova bouda (Benecko, Žalý). Stavitel trati Daniel Hrdinka měl k dispozici mapu Mejvaldka, poběží se v horském lese (nadmořská výška 750 až 1000 m n. m.), kde je poměrně malá síť komunikací, nerovná a těžká běžecká podložka. Přihlášeno je šest stovek závodníků.

SK Radioklub Blansko připravil pro 650 přihlášených závodníků krátkou trať (Jihomoravská liga a Hanácký žebříček). Centrum závodu je v Kuničkách na sportovním hřišti, poběží se na mapě Trhůvka (mapoval Karel Truhlář), stavitel tratí Michal Henek měl k dispozici kopcovitý terén, který je porostově pestrý a je v něm množství terénních detailů.

Společný závod podzimního krajského žebříčku MSKS OS a Valašské oblasti pořádá Sportovní klub orientačního běhu Ostrava u obce Rybí. Připravena je mapa Libhošťská hůrka (J. Mička), krátkou trať postavil pro skoro 450 závodníků Tomáš Berger v porostově pestrém smíšeném lese se sezónním podrostem a náletovými křovinami, terén je svažitý s lomy po těžbě kamene a písku, průběžnost a viditelnost je variabilní, podložka je kamenitá.

Podrobnosti o všech závodech najdete v IS ORIS.

 

Článek byl převzat ze stránek "Jak to vidí Béďa".


« zpět