Pokračují oblastní žebříčky

27.9.2017 Petr Klimpl

Pokračují oblastní žebříčky

 Prodloužený víkend využívají oblasti k pořádání řady svých závodů, celkem by mělo být na startu téměř 6000 závodníků.

Čtvrtek:

V Ještědské oblasti je v Rumburku - Dymníku závod na krátké trati (je to součást 3-etapových závodů Rumburská Lilie 2017, po krátké trati následuje mikrosprint a sprint), pro závod oblastního žebříčku připravili pořadatelé z ZOOB Rumburk mapu Dymník (1:10 000, autor Tom Novák), stavitel tratí Tomáš Babický postavil tratě v mírně zvlněném terénu, kde je různá průběžnost, místy podrost, bažiny, bohatá síť cest, pěšin a průseků, v prostoru vrchu Dymník jsou skalky a kluzký svah.

V Hanácké oblasti jsou na pořadu dva závody s centrem v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem, dopoledne se běží krátká trať, odpoledne štafety, vše za pořadatelství oddílu OS SK Prostějov. Oba závody se poběží v kopcovitém terénu kopcovitý, kde je převážně listnatý les, jsou tam zajímavé porostové detaily, ve svahu jsou místy kameny a skalky, tratě obou závodů postavil Marcel Skřivanek.

Sobota:

VSK ČVUT Fakulta Stavební Praha pořádá oblastí závod pro Prahu a Středočeský kraj v Jílovišti (Cinema Palace Hotel), poběží se klasická trať na mapě Jíloviště jih (1:10000, autor Milan Borovička), tratě postavili Tomáš a Milan Borovičkovi ve zvlněném terénu s četnými terénními detaily, v západní části jsou údolí s prudkými svahy a skalními srázy, střídají se porostově pestré a jednotvárné pasáže, v prostoru je vyšší hustota cest, místy podrost.

V Merklíně se poběží oblastní závod Západočeské oblasti za pořadatelství SKOB Ostrov, krátkou trať postavil Lumír Urbánek na mapě Oldříš 2017 v podhorském, zvlněném až kopcovitém terénu, který je místy zarostlý.
V Ještědské oblasti pořádá TJ Loko Liberec krátkou trať na mapě Velbloud (1:10000), kterou připravil Josef Borůvka. Stavitel tratí Vojtěch Peterka měl v okolí lyžařského stadiónu v Bedřichově k dispozici horský les, který je hůře průběžný (borůvčí, vysoká tráva), místy podmáčený, kde je těžká podložka a hustá síť cest.

Východočeský pohár má na pořadu krátkou trať v horském terénu, kde je terén velmi náročný na běh (nerovná podložka, husté borůvčí, klacky) v okolí lyžařského stadiónu Benecko v nadmořské výšce 800 – 1036 m n. m. Závod pořádá OOS TJ Spartak Vrchlabí, tratě postavil Vlastimil Polák na mapě Rozhledna Žalý (1:10000, mapoval Tomáš Leštínský).

Krátkou trať Ligy Vysočiny pořádá UNITOP SKP Žďár nad Sázavou v Hamrech nad Sázavou. Připravena je mapa Vápenice (1:10000, mapoval Jaromír Pospíšil) v mírně zvlněném vysočinském terénu s hustou sítí komunikací; místy jsou pozůstatky po historické těžební činnosti – těžební jámy a haldy. Tratě postavil Jan Novohradský.

V Moravskoslezském kraji pořádá OB Havířov klasickou trať s centrem v motokrosovém areálu Petrovice u Karviné, jde o dosud nepoužitý prostor lesa Pastuszyniec na hranici s Polskem, připravena je mapa Pastuszyniec v měřítku 1:10000, kterou mapoval Jacek Kozlowski. Tratě postavil Zdeněk Jakobi ve smíšeném lese s několika údolími, místy strmými, průběžnost je dobrá, v místech s podrostem je ztížená.

Do okolí Velkého Vrbna (centrum je ve Ski areálu Paprsek – dolní stanice lanovky) situovali pořadatelé z SK Severka Šumperk krátkou trať Hanáckého žebříčku. Poběží se na mapě Vindoška (1:10000), kterou připravili Luděk Krtička, Zdeněk Rajnošek, Vojtěch Král, Martin Poklop, Jan Potštejnský a Jan Kaprál. Tratě připravil Vojtěch Král převážně ve smrkovém horském lese, kde je množství kamenných kup vzniklých při zemědělské činnosti v minulosti, místy jsou zarůstající původní louky, které tvoří orientačně zajímavý terén zahrnující kamenné kupy, plochy lesa se značně rozdílnou průběžností a řadou vodních prvků.

Pro Jihomoravskou a Valašskou oblast připravili pořadatelé KOB ALFA Brno klasickou trať s centrem v Kobeřicích u Brna na mapě Horáček (1:10 000, autor Libor Adámek), poběží se na tratích, které postavil Filip Adámek v typickém terénu Ždánického lesa, který je kopcovitý, převážně dobře průběžný s hustou sítí cest.

Neděle:

KOB Kladno pořádá sprint ve Stochově především pro závodníky z Prahy a Středočeského kraje. Mapa má název Stochov (1:5 000, mapovali Jiří Cabrnoch, Václav Kohout), která zobrazuje směsice terénů – sídlištní zástavba z 50. – 60. let 20. století, čtvrť rodinných domů moderních i starších, klasická venkovská zástavba, okrajově louky, zahrádkářská kolonie, vše s mírným převýšením (tratě postavil Pavel Vinš).

V západních Čechách se běží klasická trať, stejně jako v sobotu závod v Merklíně pořádá SKOB Ostrov na mapě Oldříš 2017 v podhorském, zvlněném až kopcovitém terénu, který je místy zarostlý.

Na mapě Spáleniště (autor Tom Novák je i stavitelem tratí) se běží klasická trať v dobře průběžném lese místy s podrostem, který je ve východní části kopcovitý se skalními pasážemi. Pořadatelé z OK Doksy zvolili za centrum rekreační středisko Termit v Doksech.

 

Podrobnosti o všech závodech najdete v IS ORIS.


« zpět