Pokračuje žebříček B-Čechy

14.6.2017 Petr Klimpl

Pokračuje žebříček B-Čechy

V lesích západně od Litošice na Přeloučsku proběhnou o víkendu dva závody žebříčku B-Čechy v orientačním běhu.

Centrum je na hřišti u Hospůdky v Litošicích. Pořadatelé z OK Lokomotiva Pardubice uvítají na startu přes 1100 účastníků, kteří budou bojovat v lese o body do žebříčku ve 42 kategoriích.

Na rozdíl od všech letošních celostátních závodů, které se běžely ve velkých kopcích, je terén daleko rovinatější (převýšení na jednotlivých tratích je dost malé). Převážnou částí prostoru je rovinatý smíšený les, kde převažuje porost borovice; průběžnost lesa je velice rozdílná - najdou se rozsáhlejší "hustníkové" partie, ale hlavně jsou tam velké plochy čistého průběžného lesa protkaného pravidelnou obdélníkovou sítí komunikací. Na JZ se tato rovinatá část ostře svažuje a tvoří typický svah Železných hor (Starohory); na hraně tohoto svahu vystupují na povrch nevysoké skalky; na pár místech se svah zařezává do plošiny hlubšími údolími. Bude to hodně rychlé.

Mapu na oba dny připravili Petr Mareček a Matěj Píro, sobotní závod na klasické trati staví Petr Zvěřina, nedělní krátkou trať pak Petr Fencl.

V ženách jsou hlavními favoritkami Kamila Gregorová a Lenka Mechlová, jejich největšími soupeřkami by měly být Karolína Šiková, Martina Matějů, Michaela Chmelařová a Marta Fenclová, v mužích by o čelné pozice měli bojovat především František Kolovský, Jiří Valeš, Tomáš Landovský, David Hepner, Marek Prášil, Martin Baier či Štěpán Dlabaja.

Webové stránky s potřebnými informace najdete zde.


« zpět