Orientační běžci míří do Jablonce

21.11.2019 Petr Klimpl

Orientační běžci míří do Jablonce

Jablonec nad Nisou bude o víkendu plná o-běžců.

Proběhne tam tradiční seminář trenérů a rozhodčích, budou jednat orgány sekce OB, bude vyhlášena Anketa o nejlepšího o-běžce a proběhne O-gala. A navíc tam má své úvodní soustředění o-reprezentace.

Seminář trenérů a rozhodčích

Program pro více než stovku účastníků připravili organizátoři po vedením Pavla Košárka bohatý. V pátek večer má Libor Bednařík přednášku společnou pro trenéry i rozhodčí o novém sprintovém mapovém klíči ISSpoOM 2019, trenéry ještě čeká přednáška Pavlíny Chaloupské Purple Pen - free course setting software for orienteering.

Na sobotu dopoledne připravily Lenka Knapová a Vendula Horčičková přednášku o psychologické přípravě v OB, odpoledne pak bude probírán přechod z juniorů do dospělých na reprezentační úrovni (Pavel Košárek a Jan Šedivý), následovat bude debata o soutěžích v sekci OB (Petr Klimpl a další členové soutěžní komise sekce). Tato přednáška je i pro rozhodčí, kteří mají předtím od rána naplánován program - Organizace MČR na krátké trati (Jan Petržela, Jan Panchártek), TV přenosy v OB (Daniel Wolf), Sprint - stavba tratí (Roman Zbranek) a Sezóna 2019 – celostátní závody (Jan Netuka).

V neděli mají rozhodčí i trenéři společný program, dva body jsou - Metodický portál – představení (metodická rada) a informace Rady pro podporu a inovace (Milan Novotný a Jiří Hlaváč).

O-reprezentace

Nově sestavená reprezentace OB má úvodní soustředění. Reprezentanti budou ubytováni v pivovaru Volt v Jablonci nad Nisou. Program začnou v pátek v podvečer nočním OB. Pak jsou na sobotu i neděli připraveny i další tréninky (sprintové a lesní) a v sobotu se reprezentace zúčastní vyhlášení o-ankety.

Soutěžní komise

V pátek večer bude jednat soutěžní komise sekce OB. Na programu má po úvodu hodnocení sezóny 2019 včetně hodnocení kvality, návrhy na úpravy sportovně technických dokumentů, přípravu soutěží sekce OB 2020, podklady do Prováděcích předpisů 2020, závody sekce OB v roce 2021 (1. kolo výběrového řízení na pořadatele závodů soutěží sekce OB) a různé.

Vedení sekce OB

Vedení sekce OB bude jednat v sobotu dopoledne. Program má bohatý - po aktuálních informacích a kontrola úkolů bude projednána příprava shromáždění sekce OB 2019, pak bude bok o soutěžích - informace SK o průběhu sezóny 2019, příprava soutěžní sezóny 2020 a výběrové řízení na pořadatele závodů sekce OB v roce 2021. Poté se bude jednat o práci s talentovanou mládeží (hodnocení 2019, TSM v roce 2020), projednány budou prováděcí předpisy k registracím sekce OB pro závodní sezónu 2020 a následně proběhne hodnocení výsledků MS v OB 2019, hodnocení činnosti reprezentace v OB v roce 2019, příprava reprezentace v roce 2020. A v závěru bude bod různé.

Vyhlášení Ankety a O-gala

Sobotní večer je v jabloneckém Eurocentru zadán o-slávě. Nejdříve od 19 hodin proběhne vyhlášení Ankety o nejlepšího sportovce ČSOS 2019 (při té příležitosti budou i dva lidé uvedeni do síně Slávy českém orientačního běhu). Z nominací na Nejlepšího běžce roku 2019 bude vyhlášeno 5 nejlepších, z nominací na Nejlepšího juniora OB, Nejlepšího jezdce MTBO, Nejlepšího juniora MTBO, Nejlepšího lyžařského orientačního běžce, Nejlepšího juniora LOB budou vyhlášeni vždy tři nejlepší a z nominací na nejlepšího dorostence OB, MTBO a LOB bude vyhlášen vždy jeden nejlepší. Vyhlášení se vedle představitelů ČSOS zúčastní celá řada významných regionálních politiků a několik novinářů.

Následovat bude O-Gala 2019, kde pořadatelé očekávají necelou pětistovku účastníků.


« zpět