Oblastní žebříčky o prodlouženém víkendu

25.9.2020 Petr Klimpl

Oblastní žebříčky o prodlouženém víkendu

Na prodloužený víkend je naplánováno několik oblastních závodů.

Pořadatelé mají kvůli složité epidemiologické situaci velmi ztíženou pozici, musí připravit řadu opatření, pro závodníky nebude připraven takový komfort, na který jsou zvyklí. Každý účastník závodu by si měl důkladně přečíst pokyny, aby věděl, co ho čeká.

Sobota:

Třetí závod žebříčku Středočeské oblasti a Manufaktura Pražského žebříčku pořádá Sportovní klub Los Mělník. Centrum je v Řepíně, vzhledem ke stávající epidemiologické situaci se umístění shromaždiště ještě upřesní. Krátká trať se poběží na mapě Řepín - Bundol, kterou mapoval Roman Horký. Tratě postavil Miroslav Šimek ve zvlněném terénu s menšími skalními srázy podél údolí, les má velkou členitost porostů různého stáří a průběžnosti. Přihlášeno je přes osm stovek závodníků.
V Ještědské oblasti pořádá pro čtyři stovky přihlášených závodníků ZOOB Rumburk ve spolupráci s OL Team Wehrsdorf dva závody Ještědského žebříčku (a mezitím ještě další doplňkový závod v mikrosprintu). Centrum je u Solandský rybníka v Lipové ve Šluknovském výběžku. Dopoledne se běží krátká trať na mapě Široký les (autor Josef Rančák) v mírně zvlněném terénu, kde je les s vegetací všech druhů, rozdílná průběžnost, síť cest a průseků, místy podmáčený a v části obtížně průchodný podrost, řada nových mýtin (tratě postavil Petr Novák). Odpoledne je pak sprint na mapě Solandská cesta, kterou vytvořil také Josef Rančák, v lese s rozdílnou vegetací, kameny, se střední sítí cest, místy je podrost, v části svažitý terén. Stavitelem tratí je Leoš Havel.

Neděle:

Čtvrtý závod Ještědského žebříčku připravují pořadatelé z OOB TJ Stadion Nový Bor a KOB Kamenický Šenov s centrem v letním táboře ve Stvolínkách. Krátkou trať staví Jan Hnízdal na mapě Kozelská rokle. Přes pět stovek závodníků poběží v porostově různorodém lese s hustou sítí cest a průseků, v části jsou skalnaté pískovcové útvary, místy je terén podmáčený.
Páté kolo letošního Východočeského poháru připravuje Sportcentrum Jičín do lesa východně od Konecchlumí. Poběží se krátká trať na mapě Chlum - mohyla. Tratě pro necelých osm stovek přihlášených závodníků postavil Jan Beneš v terénu, kde jsou mírné i prudké svahy, občas terénní detaily (drobné pozůstatky po těžbě), les jen někde s podrostem, místy jsou souvislé plochy pasek a hustníků, je tam celkem hustá síť cest.
Další závod Hanáckého žebříčku (klasika) pořádá Orientační běh Opava ve stejném prostoru a ze stejného centra jako sobotní štafetový šampionát (Jakubčovice, louka u Honova mlýna). Tři stovky přihlášených závodníků čekají tratě, které postavil Miroslav Hadač, na mapě Klokoč (mapoval Bohumil Háj) v mírně kopcovitém terénu se spoustou porostovy?ch tvaru? (na?letovy? porost), kde je nepravidelna? si?t? cest.

Pondělí:

Další (již šesté) kolo Východočeského poháru pořádá SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou. Centrem klasické trati s centrem na louce u myslivecké chaty v Javornici. Poběží se na mapě Ochoz (autor Jan Potštejnský) v Ochozském lese, kde je zvlněný podhorský les se středně hustou sítí komunikací. Tratě pro sedm stovek přihlášených závodníků postavil Tomáš Locker.
Závod Jihomoravské ligy je pořádán oddílem orientačního běhu TJ Spartak první brněnská společně s Veteraniádou ČR na krátké trati v Křižánkách. Tratě staví Libor Zřídkaveselý na mapě Sochův kout, kterou připravil Petr Mareček, v terénu typickém pro Českomoravskou vysočinu - mírně členitý, s velkým množstvím vodotečí, podmáčený, porostové detaily, hustá síť komunikací.

Podrobnosti o závodech najdete v IS ORIS.


« zpět