O víkendu závody žebříčků B v Čechách i na Moravě

30.5.2019 Petr Klimpl

O víkendu závody žebříčků B v Čechách i na Moravě

O víkendu jsou na pořadu vždy dva závody všech tří béčkových žebříčků

Klasická a krátká trať žebříčku B-Čechy západ se koná společně se závody Manufaktura Českého poháru a INOV-8 CUP – žebříčku A u Doksů - viz článek.

Dva úvodní závody žebříčku B-Čechy východ (a závod Ligy Vysočiny) pořádá o víkendu OK Jihlava. Závody mají centrum na fotbalovém hřišti ve Větrném Jeníkově. V sobotu se běží klasická trať, v neděli pak krátká trať. Skoro 600 přihlášených závodníků čeká zvlněný vysočinský les, který je porostově velmi různorodý (hustníky, paseky), poběží se na mapách, které připravil hlavní kartograf Zdeněk Rajnošek. Sobotní tratě připravil Aleš Petráček, nedělní pak Jaroslav Zeman. Podrobnosti o závodech jsou na webu závodu.

Na Moravě pokračuje žebříček B-Morava dvěma závody, které připravil TJ Sokol Plumlov v Otaslavicích (louka u koupaliště). Na sobotní klasickou trať (je to i oblastní závod pro Hanáckou a Jihomoravskou oblast) je přihlášeno 950 závodníků, na nedělní krátkou trať (je to i žebříček Hanácké oblasti) pak o 150 závodníků méně. Mapu na oba dny připravil Bohumil Háj, v sobotu má název Chaloupky, v neděli pak Obrova noha. Po oba dny se poběží ve zvlněném terénu s hlubokými údolími, kde je pasáž se skalkami a skálami, porostově je prostor velmi pestrý, je v něm hustá síť komunikací (terén nebyl doposud použit pro závody v orientačním běhu). Staviteli tratí po oba dny jsou Robert Binar a Marek Otruba. Podrobnosti o závodech najdete tady.

 


« zpět