O víkendu pokračují oblastní závody

25.10.2017 Petr Klimpl

O víkendu pokračují oblastní závody

Na poslední říjnový víkend je připraveno několik oblastních závodů (a premiérově i závod týmů).

Sobota

Liga Vysočiny pokračuje 14. kolem, které připravili pořadatelé z OK Jihlava do Smrčné (základna DDM Jihlava). Běží se krátká trať na mapě Stvořidla, kterou připravil Martin Kratochvíl ve vysočinském mírně zvlněném terénu, kde je zvýšená hustota komunikací, les je porostově rozmanitý, v některých částech velmi dobrá průběžnost střídaná hůře prostupnými hustníky, na okrajích mapy jsou prudké, částečně kamenité svahy. Tratě staví Petr Kaňák.

V Moravskoslezském kraji se koná oblastní závod na klasické trati, centrum je v areálu restaurace Porubská myslivna (Ostrava-Poruba). Závod pořádá OOB TJ Baník Ostrava. Poběží se na mapě Koleje 2017 v městském lese s hustou sítí pěšin a v různých částech lesa s odlišnou průbežností. O stavbu tratí se podělili Renata Vlachová a Jiří Vlach.

Oddíl orientačního sportu SK Prostějov pořádá v Suchém (penzión Athéna) premiérový Český závod týmu 2017. Pořadatelé se nechali inspirovat Švýcary (o stavbu tratí požádali Andrease a Matthiase Kyburze). Startují tříčlenné týmy v odpovídající věkové kategorii, celý tým běží s jedním čipem (v jeho držení se členové týmu mohou libovolně střídat), trať si mohou jednotlivý členové libovolně rozdělit, je možno si kontroly dopředu naběhnout, v lese je možno navzájem komunikovat, členové týmu musí být spolu na startu, na speciálních kontrolách určených stavitelem tratí a na poslední kontrole a také v cíli. Poběží se v poměrně rovinatém terénu, kde je převážně jehličnatý les, zajímavé porostové detaily, množství suchých melioračních příkopů, místy kameny a skalky.

Neděle

Žebříček Ještědské oblasti pokračuje krátkou tratí v Doksech (rekreační středisko Termit). Pořadatelé z TJ Stadion Nový Bor a KOB Kamenický Šenov použijí mapu Králův stolec, kde je dobře průběžný les se sítí cest a průseků, pískovcové skalní útvary, autorem tratí je Jan Hnízdil.

Východočeský pohár má na pořadu 16. kolo, které připravuje Jiskra Hořice do Holovous. Poběží se zkrácená klasika na mapě Hořický chlum. Stavitel tratí Radek Vávra měl k dispozici zalesněný hřbet, který je prostorově pestrý, se střední sítí komunikací, místy jsou kameny a pozůstatky po těžební činnosti.

Klub orientačního běhu Konice pořádá závod na klasické trati zařazený do Hanáckého žebříčku a do Jihomoravské ligy. Centrem je výletiště Pohora, stavitelka tratí Hana Hlavová má k dispozici mapu Mořicův Dvůr (hlavní kartograf Bohumil Háj), poběží se v mírně kopcovitém terénu, kde je dobře průběžný les, porostově pestrý.

Všechny potřebné informace najdete v IS ORIS.


« zpět