O víkendu další várka závodů v oblastech

17.10.2019 Petr Klimpl

O víkendu další várka závodů v oblastech

Na víkend je připravena další várka o-závodů v oblastech.

Sobota

Společný závod pro tři oblasti (Praha, střední a západní Čechy) pořádá OK Rakovník. Centrum závodu je v základní škole Olešná u Rakovníka. Běží se krátká trať na mapě Na borech (mapovali Jiří Vištejn a Milan Bílý) v mírně zvlněném terénu, kde je hustá síť cest, porostově členitý (pro OB zcela nový prostor). Tratě pro více než tisícovku závodníků připravili Petr Bílý a Tereza Šlajchrtová.

Jizerský klub OB Frýdlant připravil klasickou trať Ještědského žebříčku. Skoro 450 závodníků najde shromaždiště na louce západně od silnice Frýdlant – Višňová. Stavitel tratí Jaromír Mráz měl k dispozici mapu Harta Nad tunelem (mapoval Josef Rančák), poběží se v podhorském terénu.

Radvanice (areál rekultivované výsypky) jsou centrem dalšího závodu Východočeského poháru. Zkrácenou klasiku tam pořádá Start Náchod. Necelých 900 závodníků čekají tratě z dílny Zdeňka Sokoláře, který je spolu s Tomášem Leštínským a Janem Kubátem i autorem mapy Žaltman – Bílý kůl, na které se poběží. Závodníky čeká podhorský terén s těžkou podložkou, kde jsou četné porostové detaily, množství prořezávek ztěžujících běh, střední hustota sítě cest, občasný výskyt kamenů a skal a v horní části pozůstatky opevnění.

V Hanácké oblasti jsou dva závody, oba pořádá SK SKI-OB Šternberk v Řídeči (Hostinec u Zlatého potoka). Dopoledne se běží žebříčková krátká trať na mapě Lískovec v členitém terénu s porostovými a terénními detaily, tratě pro více než 400 přihlášených závodníků připravili Petr Skyva a Jaroslav Neumann. Stejní stavitelé tratí připravili na odpoledne závod Hanáckého žebříčku štafet, na který je přihlášeno přes 60 štafet.

V Jihomoravské oblasti se běží klasická trať (počítá se i do oblastních soutěží Valašské oblasti). Závod pořádá KOB ALFA Brno v Uhřicích (okr. Hodonín). Poběží se na mapě Ryndovka, kterou mapovali Libor Adámek a Vojta Florián. Tratě pro téměř 550 přihlášených závodníků staví Vojtěch Florián.

Neděle

Praha a střední Čechy mají další závod svých oblastních soutěží v Kostelci nad Černými lesy. Místní TJ Sokol spolu SK GORDIC Praha Kačerov tam připravili pro téměř 800 přihlášených závodníků sprint v historické části města a v okolí zámku. Zdeněk Koč připravil mapu s názvem Memoriál kpt. Karla Pavlíka, na které i sám postavil tratě.

OK Rakovník pořádá další krátkou trať v Olešné u Rakovníka, ta se ale počítá jen do oblastních soutěží v Západočeské oblasti, proto je i menší počet přihlášených než v sobotu (necelých 250). Poběží se v bývalém vojenském prostoru, kde jsou četné jámy a zákopy na mapě Na Kokrdech (autoři Milan Bílý a Jiří Vištejn), tratě opět postavili Petr Bílý a Tereza Šlajchrtová.

V Ještědské oblasti proběhne krátká trať, kterou pořádá SOK TJ Turnov. Centrum je v Alšovicích (sál sokolovny), poběží se na mapě Dupanda 2016 (revize 9/2019) ve středně kopcovitém terénu s výskytem starých břidlicových lomů s vysokými skalními stěnami. Stavitelem tratí je Martin Šritr, přihlášeno je skoro sedm stovek závodníků.

Rodinné štafety - 27. ročník neoficiálního mistrovství ČR rodinných klanů. Dvojici pořadatelů Karel Haas a Jan Kaplan se přihlásila stovka štafet. Centrum závodu je v areálu sboru dobrovolných hasičů v Brumbárově u Kostelce nad Orlicí. Poběží se v proměnlivém lese ("letecké pasáže" vysokého lesa s borůvčím; zavřené, mapově rozhodně ne snadné, světlezelené pasáže; několik hodně podmáčených údolí s kratšími prudkými svahy s relativním převýšením cca 20 - 25 m s řadou vodotečí, bažinek, vývratů apod..), kde je hodně borůvčí i trávy, ale žádné ostružiny. První úsek má délku tratě 5,3, druhý 1,7 km a třetí 7,9 km, vše na mapě Bludný kořen 27, závodníky čeká i nějaké mapové překvapení. Loňské vítězství obhajují Křivdovi (CHC). Web závodu je tady.

Převzato ze stránky Jak to vidí Béďa.

 


« zpět