O-víkend: Český pohár štafet a další závody

20.3.2019 Petr Klimpl

O-víkend: Český pohár štafet a další závody

Kam o víkendu na závody v orientačním běhu?

Český pohár štafet

V sobotu začíná Český pohár štafet (a Česká liga klubů). Prvním závodem je tradičně Jarní pohár. Pořadatelé z OK 99 Hradec Králové připravili tentokráte tratě v lesích jižně od Autokempu Stříbrný rybník. Skoro 300 přihlášených štafet čeká velmi rychlý mírně zvlněný s hustou sítí cest a vegetačními detaily a množstvím vodotečí, poběží se na mapě, kterou připravil Jan Potštejnský, autory tratí jsou Petr Losman a Jan Panchártek.

Na startu bude sice několik našich reprezentantů chybět (Itálie, MS v LOB), ale i tak se dají očekávat velmi zajímavé a urputné boje. V ženách loni vyhrála Český pohár štafet PHK, ta letos patří k horkým favoritům společně se štafetami ZBM, KAM, PGP, ale i SHK, LCE a TBM. V mužích loni byla v poháru nejlepší štafeta ZBM, i letos patří k hlavním favoritům, jejich největšími soupeři by měly být týmy PHK, LCE, LPU, PGP, KAM, TUR a letos hodně posílená TBM. V dorostu došlo odchodem řady úspěšných dorostenců do juniorských kategoriích k velkým změnám, tipovat favority je dost obtížné. U kluků by o čelní pozice měly bojovat štafety TJN, TUR, ZBM, PGP, DKP, TBM, PHK, AOP či LPU, u dívek pak PHK, SHK, KAM, ZBM, TJN, DKP, TBM, TUR.

Web závodu najdete tady.

Další závody

Pátek

Noční část Jarního poháru pořádá OK 99 Hradec Králové na Novém Hradci Králové (z šaten klubu), přes 200 přihlášených čekají tratě Ondřeje Metelky v mírně zvlněném terénu s hustou sítí cest a vegetačními detaily, běží se na mapě, kterou připravil Jan Netuka.

Neděle

Oblastní žebříček Pražské, Středočeské a Ještědské oblasti (klasická trať) připravuje Sportovní klub orientačního běhu Roudnice nad Labem. Přihlášena je téměř 1300 závodníků, pro které je připraveno centrum na fotbalovém hřišti v obci Travčice. Poběží se na mapě Travčický les (autor Pavel Simr) ve smíšeném lese s různou průběžností a podrostem, který je lehce zvlněný a kde je hustá síť komunikací. Staviteli tratí jsou Jiří Heller a Miroslav Duda.

V jižních Čechách je oblastní žebříček ve sprintu, který pořádá Orientační sporty Písek s centrem v základní škola Tomáše Šobra v Písku. Stavitelem tratí je Lukáš Šmahel, který měl k dispozici mapu Horáková za kapličkou (mapoval a kreslil Jan Drbal). Skoro 150 závodníků poběží na tratích, které povedou městskou zástavbou (sídliště) v Písku.

Nedělní část Jarního poháru v Hradci Králové (klasika) je zařazena do Východočeského poháru. Pořadatelé z OK 99 Hradec Králové připravili centrum v Autokempu Stříbrný rybník), přes 1500 závodníků čekají tratě, které postavil Zdeněk Šabatka v rovinatém terénu s řadou vegetačních detailů a množstvím komunikací a vodotečí, mapu připravil Jan Potštejnský.

Informace o všech závodech najdete v IS ORIS.

 


« zpět