O-program na první listopadový víkend

3.11.2017 Petr Klimpl

O-program na první listopadový víkend

První listopadový víkend měly být na pořadu poslední oficiální závody letošního o-roku. Závody budou, konec sezóny se ale odkládá, neboť KOB Konice přeložil zrušený závod z větrné neděle 29. 10. na sobotu 11. 11.

Podívejme se na ty nadcházející víkendové závody:

Sobota

Poslední kolo Východočeského poháru připravuje OK Slávie Hradec Králové v těsné blízkosti města. Centrem je šatnový objekt OK Slavia a louka pod ním. Pro více než 900 přihlášených závodníků je připravena krátká trať na mapě Koliba, poběží se v prostoru závodu štafet JMS 2013, kde je mírně zvlněný les s hustou sítí komunikací, s množstvím melioračních rýh a potoků a s proměnlivou průběžností porostů. Autorem tratí je Eduard Šmehlík. 

Hanácké oblasti pořádá Spolek orientačních běžců Olomouc závod na krátké trati, který má centrum Krčmani. Skoro 500 přihlášených čeká mapa Chlum (mapoval Martin Poklop), tratě postavili Eva Horčičková a Jindřich Smička v porostově velmi pestrém lese s hustou sítí cest, místy s drobnými terénními tvary.

Neděle

Závod Středočeské a Pražské oblasti na krátké trati pořádá SKOB Slaný při příležitosti oslav 60. let od založení oddílu OB ve Slaném. Centrum je ve Velké Černoci, stavitel tratí Jan Hanák měl k dispozici mapu Liščí rokle - jih (mapoval Zdeněk Švec, revize Jan Hanák), téměř 900 přihlášených závodníků poběží ve zvlněném terénu, kde jsou erozní tvary, porostově je les různorodý, dobře až velmi dobře průběžný, jsou v něm terénní i porostové detaily a hustá nepravidelná síť cest a pěšin.

Všechny potřebné informace najdete v IS ORIS.


« zpět