Náročná klasika u Sušice

17.5.2015 Petr Klimpl

Náročná klasika u Sušice

Durhým kolem Českého poháru v orienačním běhu byla klasická trať v Albrechticích u Sušice. V elitních kategoriích vyhráli Miloš Nykodým a Michaela Omová.

 

Druhý závod Českého poháru měl stejné centrum jako sobotní krátká trať. V noci sprchlo, ráno bylo chladno, přes den občas vykouklo sluníčko a oteplovalo se - ideální počasí na běhání. Tratě postavil Jan Šedivý, běželo se opět v podhorském terénu s velkým převýšením, kde byl smíšený les s velkou variabilitou (od čistého lesa po hustníky), místy hodně podmáčený terén, minimální sezónní podrost, střední hustota cest. A stavba trat byla moc pěkná se spoustou voleb postupů (pokud se chcete podívat na záznamy z GPS, tak si klikněte na trať mužů či na trať žen). V lese se to opravdu podařilo.

V ženách si pro vítězství doběhla Michaela Omová (TUR), která se do vedení dostala ve dvou třetinách trati a v cíli měla náskok 52 sekund před druhou Danou Šafka Brožkovou (SJC) - ta po pomalejším začátku v závěru stahovala. Na třetím místě doběhla Eva Kabáthová (ZBM), která dlouho vedla, ale v závěru ztrácela (4. Indráková, 5. Rufferová, 6. Horčičková).

Závod mužů byl velkým soubojem favorita Miloše Nykodýma (ZBM) a Petra Zvěřiny z LPU (tomu pořadatelé moc nevěřili a nedali mu GPS). Oba se ve vedení stále střídali, tři kontroly před cílem vedl těsně pardubický závodník, ale na posledním delším úseku zvolil brněnský závodník lepší postup a v cíli měl náskok 61 sekund, na třetím místě doběhl Marek Minář (ASU), který na vítěze ztratil 3:42 min. (4. Kubelka, 5. D. Procházka, 6. Hájek - v první desítce bylo 5 mužů LPU a 4 muži ZBM, tím desátý byl Minář z ASU).

V D16 si pro vítězství doběhla skvělým závěrem Bára Chaloupská (PHK), která o půl minuty porazila Terezu Janošíkovou (UOL), třetí místo obsadila sobotní vítězka Markéta Firešová (ZBM) se ztrátou 104 sekund na vítězku. V D18 to byl stejně jako v sobotu soubor dvou Terez, stejně jako v sobotu byla lepší Čechová (SJI), když o minutu porazila Novákovou (DKP), překvapivě třetí byla Jana Tesařová (TRI) se ztrátou dvě a půl minuty. V juniorkách oslavila Marie Procházková (KAM) překvapivým vítězstvím své dvacáté narozeniny, na druhém a třetím místě skončily plzeňské sestry Šikovy, Karolína na druhém místě ztratila 33 sekund, Barbora na třetím místě ještě o 37 sekund více. V H16 se o vítězství stejným časem podělili Tomáš Křivda (CHC) a Šimon Chvátil (PHK), třetí Mikuláš Jirka (STE) na ně měl ztrátu 1:12 min. V H18 si pro vítězství doběhl turnovský Filip Wolf, když o svém vítězství rozhodl skvělým výkonem ve druhé polovině trati, Otakar Hirš (ZBM) na druhém místě za ním zaostal necelou minutu, třetí Jan Bendák (PHK) ztratil na vítězného závodníka dvě a půl minuty. V juniorech podal výborný výkon Vojtěch Kettner (KAM), jeho náskok v cíli před druhým Patrikem Horákem (TUR) byl dvě minuty, třetím místem překvapil plzeňský Jiří Valeš.

I na klasické trati se bojovalo o body do žebříčku B, hlavně v D a H14 a ve veteránských kategoriích.

Výsledky jsou na webu závodu.


« zpět