Nabídka školení trenérů - licence T2 orientační sporty

27.1.2019 Pavel Košárek Převzato z Sekce OB

V letošním roce proběhne v novém formátu školení licence T2, kterého se můžou zúčastnit zájemci z OB, LOB a MTBO.

 

Školení bude probíhat pod záštitou Vyšší odborné školy České unie sportu, díky níž má kurz akreditaci MŠMT.

Tím budeme mít jak z hlediska obsahu, tak z hlediska délky studia vymezené úrovně licencí T1, T2 a T3. Absolventi školení navíc budou moci získat živnostenské oprávnění Trenér orientačních sportů.

Školení bude rozdělené na dvě části. Obecná část zaměřená na teorii sportovního tréninku zahrnuje 50 hodin studia a účastníci se setkají s tématy z oblasti anatomie, fyziologie, psychologie, výživy, regenerace, dopingu a dalších. Proběhne o dvou víkendech 15.–17. března a 5.–7. dubna a uskuteční se na Vyšší odborné škole ČUS v Praze, případně individuálně na dalších vysokých školách, které kurz obecné části sportovního tréninku nabízí (například Masarykova univerzita v Brně).

Část specializace zaštiťuje ČSOS, zahrnuje 100 hodin studia a bude se zaobírat problematikou jednotlivých orientačních sportů. Přednášky se uskuteční o dvou prodloužených víkendech na podzim (říjen a listopad), součástí školení bude i účast na podzimním semináři trenérů a určitá forma samostudia. Jednotlivé části budou zakončeny testem a praktickou ukázkou.

Přihlášky přes ORIS.

 


« zpět